Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nietrzeźwy i bez uprawnień, wjechał w pole i uciekł z miejsca zdarzenia - został zatrzymany
51-letni kierujący mercedesem, wypadł z drogi i wjechał w pole kukurydzy. Po wszystkim miał zostawić pojazd i wrócić do swojego domu. Został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Otmuchowie. Badanie alkomatem pokazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Okazało się również, że kierowca nie ma uprawnień. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Nysa -
Czołowe zderzenie rowerzysty z pojazdem
45-letni rowerzysta z obrażeniami ciała został przetransportowany przez LPR do szpitala, po tym jak wjechał bezpośrednio przed pojazd. Miał dwa promile alkoholu w organizmie. Ta sytuacja pokazuje, że jazda pod wpływem alkoholu stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego bez względu na to, czy kierujemy autem, motocyklem czy rowerem. Apelujemy o ostrożność i rozsądek.
Nysa -
Rola kobiet w kształtowaniu polityki bezpieczeństwa – zarządzanie, rozwój i wyzwania przyszłości
Współpraca Uniwersytetu Opolskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zaowocowała konferencją naukową poświęconą roli kobiet w budowaniu systemu bezpieczeństwa. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele nauki, administracji publicznej oraz Policji. W swoim wystąpieniu Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, nadinsp. Magdalena Nguyen-Fudala, zwróciła uwagę na znaczenie nowoczesnego zarządzania, czyli inwestycje w człowieka, zaufanie i dialog. Spotkanie stało się przestrzenią do wymiany doświadczeń oraz refleksji nad wyzwaniami stojącymi przed współczesnymi instytucjami bezpieczeństwa.
KWP -
Zatrzymany za jazdę z promilami
Pośpiech i lekceważenie przepisów zaprowadziły 64-letniego kierowcę hyundaia prosto w ręce policjantów z nyskiej drogówki. Mężczyzna, chcąc „nadrobić czas”, wyprzedził ciąg pojazdów w tym również radiowóz. Jak się okazało, mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Kontrola skończyła się dla niego utratą prawa jazdy i zarzutami za jazdę w stanie nietrzeźwości. Podejrzanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Nysa -
Z policyjnego pokoju trafił za kraty
Sześć najbliższych miesięcy spędzi w zakładzie karnym 38-latek, poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za uchylanie się od wykonania obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna stawił się do nyskiej komendy na wykonanie czynności i został zatrzymany. 38-latek nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.
Nysa -
Policjantki na spotkaniu z seniorami w ZUS-ie
Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Nysie uczestniczyły w spotkaniu z seniorami, które odbyło się wczoraj w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Nysie. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą.
Nysa -
Nietrzeźwy z narkotykami zasnął pod sklepem
Policjanci z Komisariatu Policji w Otmuchowie podjęli interwencję wobec mężczyzny, który leżał na chodniku pod jednym ze sklepów. Okazało się, że 29-latek był nietrzeźwy i miał przy sobie narkotyki. Zarzut usłyszał zaraz po tym, jak wytrzeźwiał. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Nysa -
Recydywa za prędkość dla młodego kierowcy
Recydywa to nic innego, jak ponowne popełnienie wykroczenia z tej samej grupy. W praktyce oznacza to, że jeżeli złamaliśmy przepisy ruchu drogowego, to w przypadku ponownego popełnienia podobnego wykroczenia w okresie do 2 lat od pierwszego zdarzenia, zostaniemy ukarani mandatem karnym w podwójnej wysokości.
Nysa -
Zaginiona 16-letnia Alicja Żebranowicz
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu prowadzą poszukiwania opiekuńcze za zaginioną 16-letnią Alicja Żebranowicz, która 11 października nie powróciła z przepustki z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Opolu. Nieletnia do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania i nie nawiązała kontaktu z opiekunami prawnymi. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu Alicji proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Opolu pod numerem 47 861 25 45, 47 864 25 64 lub numerem alarmowym 112.
KMP Opole -
Seniorzy uwierzyli oszustom - stracili blisko 74 000 złotych
Pomimo nieustannych apeli, wciąż zdarzają się seniorzy, którzy dają się oszukać. W ostatnich dniach do takiej sytuacji doszło w powiecie nyskim. Starsze małżeństwo uwierzyło, że ich wnuczek spowodował wypadek i przekazała blisko 74 000 złotych fałszywemu kurierowi. Po raz kolejny apelujemy o zachowanie czujności.
Nysa