Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wjechał do rowu – miał blisko dwa promile alkoholu
Kierowca tłumaczył, że stracił panowanie nad autem, bo jechał zbyt szybko. Podczas obsługi zdarzenia wyszło na jaw, że to nie była jedyna przyczyna zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
Nysa -
Policjanci z Nysy spotkali się z seniorami podczas warsztatów „Bezpieczni 60+”
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie spotkali się z seniorami podczas warsztatów „Bezpieczni 60+”, które odbyły się 4 listopada w Nyskim Domu Kultury im. Wandy Pawlik. W wydarzeniu uczestniczyli seniorzy naszego powiatu. Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości wśród osób starszych na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. To ważna inicjatywa profilaktyczna, przypominająca, że bezpieczeństwo na drodze zależy od odpowiedzialności każdego z nas.
Nysa -
Nyskie policjantki z drogówki zatrzymały poszukiwanego i jeżdżącego na zakazie mężczyznę
Policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nysie podczas niedzielnego patrolu zatrzymały kierującego, który nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. 37-letni mieszkaniec powiatu nyskiego miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a dodatkowo był osobą poszukiwaną. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki penitencjarnej. Jego sprawa została rozpatrzona w trybie przyspieszonym, a sąd wymierzył mu karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności.
Nysa -
Podsumowanie działań "Wszystkich Świetych 2025" w powiecie nyskim
Nyscy policjanci zakończyli akcję pn. „Wszystkich Świętych 2025”, która w tym roku trwała 4 dni. Na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 19 niegroźnych w skutkach kolizji. Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość blisko 700 kierowców. Pięciu z nich zdecydowało się jechać po alkoholu. Nie odnotowano interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach nekropolii.
Nysa -
Porcjowała narkotyki w miejscu zamieszkania
Nyscy kryminalni zatrzymali 45-letnią kobietę, podejrzaną o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich sprzedaż. W miejscu jej przebywania policjanci ujawnili amfetaminę oraz marihuanę. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o zastosowaniu wobec niej trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Nysa -
Gazeta Policyjna – październik 2025
Najnowszy numer „Gazety Policyjnej” ma charakter mocno retrospektywny. Jesień jest dla naszej formacji czasem pierwszych podsumowań oraz domykania wielu projektów realizowanych w ciągu całego roku. Widać to na łamach naszego miesięcznika m.in. za sprawą relacji z finałów policyjnych zawodów, konkursów oraz szkoleń. O tej porze roku w Policji bardzo dużo się dzieje – do takiego wniosku dojdzie każdy, kto weźmie do ręki wydanie papierowe. Zapraszamy do słuchania i czytania.
KGP -
Zainspirował się Świętym Mikołajem i schował łupy za kominem
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Paczkowie zatrzymali 47-latka, podejrzanego o włamanie do jednego ze sklepów w centrum miasta. Mieszkaniec regionu ukradł paczki z tytoniem o łącznej wartości blisko 2 tysięcy złotych, a swoje łupy ukrył na dachu za kominem. Mężczyzna został ustalony i zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Nysa -
Uwaga! Ostrzegamy przed oszukańczą kampanią podszywającą się pod Profil Zaufany
Przestępcy rozsyłają e-maile wyglądające jak wiadomości z Profilu Zaufanego. W treści informują, że zalogowano się z nowego urządzenia i podają numer telefonu kontaktowego. Zdezorientowany klient sam dzwoni pod wskazany numer i słyszy, że ktoś skradł jego dane na Profilu Zaufanym oraz że skontaktuje się z nim bank.
KGP -
Współpraca dla bezpieczeństwa. Umowa z Komendą Główną Policji i 15 mln zł na sprzęt od Fundacji ORLEN
ORLEN i Komenda Główna Policji łączą siły, by jeszcze skuteczniej chronić infrastrukturę krytyczną i przeciwdziałać zagrożeniom. W tym celu podpisane zostało porozumienie, które obejmuje działania koordynacyjne, edukacyjne i szkoleniowe. Współpraca pozwoli m.in. rozwinąć kompetencje skutecznego reagowania na zagrożenia fizyczne i cyfrowe, a także wzmocni gotowość operacyjną w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa aktywów Grupy ORLEN. Uzupełnieniem tych działań jest darowizna Fundacji ORLEN w wysokości 15 mln zł na zakup pojazdów dla Policji. Przekazane środki pozwolą służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo obywateli jeszcze lepiej realizować tę misję.
KGP -
Spokojnie i bezpiecznie w "Wszystkich Świętych" – o tym warto pamiętać
Uroczystość Wszystkich Świętych to dla wielu z nas czas refleksji i odwiedzin grobów najbliższych. Często wiąże się także z podróżami w rodzinne strony i dłuższą nieobecnością w domu. Niestety, ten szczególny okres potrafią wykorzystać osoby, które szukają okazji do popełnienia przestępstw i wykroczeń. Dlatego policjanci apelują o zachowanie czujności – zarówno przed wyjazdem z domu, jak i podczas wizyt na cmentarzu czy zakupów przy przycmentarnych stoiskach.
KWP