Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Zdecydowana postawa policjanta w czasie wolnym od służby pozwoliła zatrzymać mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. 38-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ta sytuacja pokazuje, jak policjanci dbają o bezpieczeństwo nawet w sytuacji, kiedy znajdują się poza służbą.
Nysa -
Szanujmy symbole narodowe
11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. W tym dniu w wielu miejscach pojawią się polskie flagi i zabrzmi hymn państwowy. Warto przy tej okazji pamiętać o podstawowych zasadach związanych z symbolami narodowymi.
KWP -
Jesienna pogoda na naszych drogach
Jesień to czas, kiedy zmieniające się warunki atmosferyczne mogą wpłynąć na bezpieczeństwo na drogach. Czy wiesz, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo jako pieszy lub rowerzysta? Sprawdź nasze wskazówki, aby być widocznym i bezpiecznym na drodze!
Nysa -
Webinary i lekcje online -OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
Zarejestruj się do udziału w spotkaniu z ekspertami i ekspertkami. Dowiedz się więcej na temat problemu krzywdzenia dzieci. Lekcje online skierowane są do różnych grup wiekowych uczniów i uczennic.
Dzieciństwo Bez Przemocy -
Policjanci z powiatu nyskiego zatrzymali poszukiwanych
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie oraz podległych jednostek konsekwentnie realizują zadania związane z poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko w pierwszym tygodniu listopada funkcjonariusze doprowadzili do zatrzymania 5 osób, wobec których wydano listy gończe oraz nakazy doprowadzenia. Każdy z mężczyzn usłyszał już konsekwencje swoich czynów i nie ucieknie już przed odpowiedzialnością karną.
Nysa -
Oszustwo na inwestycje – mężczyzna stracił blisko 36 tysięcy złotych
Mieszkaniec powiatu nyskiego padł ofiarą oszustwa internetowego, w wyniku którego stracił swoje oszczędności. Mężczyzna uwierzył w ofertę inwestycji w fundusze Orlen, reklamowaną w internecie. Kontaktujący się z nim rzekomi doradcy inwestycyjni nakłonili go do przekazania pieniędzy i zainstalowania na telefonie aplikacji zdalnego dostępu. W wyniku działania przestępców z jego konta zniknęło blisko 36 tysięcy złotych.
Nysa -
Wspólne działania nyskich i czeskich policjantów
Na polsko - czeskim pograniczu odbyły się działania pod kryptonimem „Hranice 2025 II”. W działaniach wzięli udział funkcjonariusze nyskiej i jesenickiej Policji. Mundurowi podczas służby realizowali zadania, których głównym celem było poprawa bezpieczeństwa na drogach w rejonie przygranicznym.
Nysa -
#DzielnicaBEZstrachu - #SuperDzielnicowy 2025 na niebieskim ekranie
Polska Policja, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w zakresie zapewnienia poczucia bezpieczeństwa, nieustannie poszukuje nowych form i metod działania, w tym w zakresie edukacji i komunikacji społecznej. Dlatego Komenda Główna Policji nawiązała współpracę z Telewizją Puls, wynikiem czego jest realizacja kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu współistniejącej z flagowym serialem kryminalnym Telewizji Puls tj. „Dzielnicą strachu”, w którego scenariusz, ale i scenografię wkomponowano zagadnienia istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa i kształtowania właściwych postaw społecznych. Już jutro (5.11.2025 r.) o godz. 22.00 na kanale Puls 2 będziemy mogli podziwiać aktorski kunszt #SuperDzielnicowego 2025 sierż. Tomasza Majowicza.
KGP -
W strukturach Policji powstanie Narodowe Biuro Śledcze
Komendant Główny Policji zapowiedział dzisiaj powołanie zespołu, którego zadaniem będzie utworzenie Narodowego Biura Śledczego. W ramach tworzenia nowej jednostki Policji nastąpi połączenie Centralnego Biura Śledczego Policji i Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.
KGP -
Policjant zginął w drodze na służbę. Cześć Jego pamięci!
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi – asp. szt. Mariusza Madei, funkcjonariusza Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Policjant zginął tragicznie w wypadku drogowym, gdy jechał na służbę. Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia w imieniu własnym, kierownictwa, policjantów i pracowników cywilnych składa Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Magdalena Nguyen-Fudala.
KWP