Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pijany kierował ciężarówką
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 37-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę ciężarowej scanii i na otmuchowskiej obwodnicy spowodował kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Apelujemy do kierowców aby pamiętali, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie i życie ludzkie. Dlatego nie warto ryzykować, a w drogę zawsze ruszać trzeźwym.
Nysa -
Uczniowie ze szkół podstawowych z wizytą w nyskiej komendzie
Nyską komendę odwiedzili uczniowie z Szkoły Podstawowej w Nysie i Niwnicy. Podczas spotkania funkcjonariusze zapoznali najmłodszych ze specyfiką pracy policjantów. Największą radość wśród zwiedzających wywoła możliwość zabawienia się w techników kryminalistyki i zabezpieczenie własnych linii papilarnych.
Nysa -
XVII Bieg Służb Mundurowych zakończony
Blisko 150 zawodników, w tym 11 policjantów uczestniczyło w Biegu Przyjaźni i Biegu Służb Mundurowych w Głuchołazach pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji. Wśród sportowców oprócz policjantów byli także przedstawiciele Wojska, Straży Granicznej, Służby Więziennej i Straży Pożarnej. Bieg wygrał reprezentant Wojska Polskiego – Szymon Dorożyński z Opola. Najszybszym wśród policjantów okazał się Krzysztof Rejman z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach, zaś najlepszą policjantką garnizonu opolskiego okazała się Katarzyna Żegleń z Policji w Prudniku.
Nysa -
Policyjne działania pn. „TELEFONY”
16 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego w całym kraju przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY", pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, niemniej jednak policjanci będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem. W tym samym czasie akcje o podobnym charakterze prowadzone są niemal we wszystkich państwach europejskich.
KGP -
Przed nami II Bieg Przyjaźni - XVII Bieg Służb Mundurowych
14 września w Głuchołazach odbędzie się II Bieg Przyjaźni - XVII Bieg Służb Mundurowych. Honorowy patronat nad biegiem objął Komendant Główny Policji, Marszałek Województwa Opolskiego oraz Starostwo Powiatowe w Nysie. Bieg propaguje zdrowy styl życia, jest to jedyna taka impreza w Polsce.
Nysa -
Ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Dzisiaj, 12 września 2019 roku, policjanci ruchu drogowego przeprowadzają ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści.
KGP -
"Przedszkolak ratuje" w Nysie
Nyscy policjanci, strażacy i pracownicy Biblioteki Pedagogicznej z Nysy, rozpoczęli cykl warsztatów III edycji programu „Przedszkolak ratuje”. Głównym celem przedsięwzięcia jest nauczanie najmłodszych udzielania pierwszej pomocy i rozpowszechniania wiedzy o bezpieczeństwie. Patronat nad projektem objął m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta.
Nysa -
Zaraszamy na debatę w Głuchołazach
Policjanci z Głuchołaz zapraszają mieszkańców gminy do udziału w debacie społecznej. Będziemy rozmawiać o zagrożeniach, które w szczególności mogą dotknąć osoby starsze. Powiemy jak nie dać się oszukać i gdzie szukać kontaktu z dzielnicowym oraz w jak łatwy sposób powiadomić policję o nieprawidłowościach czy zagrożeniach.
Nysa -
"Bezpieczeństwo bez granic" w Jeseniku
Polskie i czeskie służby mundurowe, odpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek publiczny, uczestniczyły w akcji „Bezpieczeństwo bez granic” w czeskim Jeseniku. Podczas przedsięwzięcia nyscy policjanci zaprezentowali m. in. radiowóz oraz motocykl wykorzystywany w codziennej służbie.
Nysa -
Dzieci bezpieczne w drodze do szkoły
Po beztroskim wypoczynku, nadszedł czas nauki. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, nyscy policjanci odwiedzają uczniów w szkołach. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłowym poruszaniu się po drogach. Podkreślają jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze. Ważne żeby najmłodsi wiedzieli, że muszą podróżować w fotelikach i mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.
Nysa