Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zaginął Zbigniew Ogrzewalski
Policjanci z Nysy poszukują zaginionego Zbigniewa Ogrzewalskiego. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 3 czerwca 2019 roku. Do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał żadnego kontaktu z bliskimi. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionego, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Nysie pod numerem 77 409 09 03 lub 77 409 09 04 oraz z najbliższą jednostką na terenie całego kraju.
Nysa -
Zapraszamy na debatę społeczną
Policjanci z Nysy zapraszają mieszkańców miasta do udziału w debacie społecznej. Będziemy rozmawiać o zagrożeniach, które w szczególności mogą dotknąć osoby starsze. Powiemy również jak nie dać się oszukać i gdzie szukać kontaktu z dzielnicowym oraz w jak łatwy sposób powiadomić policję o nieprawidłowościach czy zagrożeniach.
Nysa -
Dwa nowe radiowozy trafiły do Komendy w Nysie
Dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Nysie, nyscy policjanci otrzymali dwa nowe radiowozy. Uroczyste poświęcenie i przekazanie samochodów odbyło się dziś na placu Komendy Powiatowej Policji w Nysie. Klucze do nowych radiowozów fundatorzy przekazali Komendantowi Powiatowemu Policji w Nysie mł. insp. Edwardowi Fladze.
Nysa -
Zmiany w przepisach dotyczących kontroli drogowej. Przepisy obowiązujące od 7 listopada 2019 roku
W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.
KGP -
Dzieci odwiedziły nyską komendę
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie gościli uczniów Szkół Podstawowych Nr 10 w Nysie i Prusinowic. Dzieci mogły zapoznać się bliżej z pracą policjantów, w tym technika kryminalistyki oraz przewodnika psa oraz zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Uczniowie obejrzeli również pomieszczenia jednostki.
Nysa -
Nasza reprezentacja na 5. miejscu w zawodach dzielnicowych
XII już Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych odbył się w tym roku w Szkole Policji w Katowicach. W zmaganiach wzięła udział nasza reprezentacja w składzie: asp. sztab. Piotr Jagoda-Turiański - dzielnicowy z Krapkowic, sierż. sztab. Grzegorz Gorski z Nysy oraz kierownik rewiru dzielnicowych st. asp. Tomasz Skawiński z Namysłowa. W efekcie trzydniowej rywalizacji, nasi policjanci uplasowali się drużynowo na 5. miejscu. W konkursie wzięli udział funkcjonariusze z całej Polski.
-
Podsumowaliśmy akcję "Znicz 2019" w powiecie nyskim
Trwającą w tym roku 4 dni akcję pod kryptonimem „ZNICZ 2019” zakończyli nyscy policjanci. W ciągu tych kilku dni na terenie naszego powiatu policjanci odnotowali 16 kolizji. Mundurowi zatrzymali 2 kierujących, którzy nie powinni poruszać się pojazdami z uwagi na ich stan trzeźwości. Już po raz kolejny, z nyskimi policjantami współpracowali funkcjonariusze Straży Miejskiej.
Nysa -
Akcja „Znicz 2019” - zmiany w organizacji ruchu drogowego
Okres „Wszystkich Świętych” to czas wzmożonego ruchu pojazdów na drogach naszego kraju. Jak co roku, nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu nyskiego udających się na groby bliskich, czuwać będą policjanci. Funkcjonariusze zadbają między innymi o to, by ruch w okolicach nekropolii odbywał się płynnie. Wskażą również miejsce, gdzie będzie można zaparkować samochód.
Nysa -
Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2019
Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie stać się ofiarą przestępców. W tym roku Dzień Wszystkich Świętych przypada w piątek, co niewątpliwie pozwoli na rozłożenie wizyt na kilka dni, a w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań. Pomimo, że w okolicach nekropolii porządku pilnować będzie więcej policjantów oraz pracowników innych służb, to w czasie pobytu na cmentarzu oraz w jego otoczeniu zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste.
KGP -
Nagrody i podziękowania dla policjantów i pracowników cywilnych przy okazji narady kwartalnej
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta przewodniczył w naradzie kwartalnej kadry kierowniczej garnizonu opolskiego. Przy tej okazji, komendant wręczył nagrody dla wyróżnionych policjantów i pracowników cywilnych województwa opolskiego. Wśród nich był między innymi policjant z Nysy, nagrodzony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, oraz pracownik cywilny z Opola, który odchodzi na emeryturę po 50 latach pracy. Komendant wręczył również nagrody jubileuszowe za wieloletni straż pracy.