Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowy bliżej nas – codzienna służba na pierwszej linii
Dzielnicowi to funkcjonariusze, którzy odgrywają niezwykle ważną rolę w strukturze Policji, będąc najbliżej mieszkańców swoich rejonów. Ich obecność na co dzień w lokalnej społeczności pozwala nie tylko lepiej poznać potrzeby obywateli, ale także budować zaufanie oraz wspólnie rozwiązywać problemy.
Nysa -
Bezpieczeństwo podczas 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
26 stycznia br. już po raz trzydziesty trzeci policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagra dla onkologii i hematologii dziecięcej. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy - z sercem i bezpiecznie!
KGP -
Nie bądź obojętny na osoby zagrożone wychłodzeniem
Dni są coraz chłodniejsze, a często temperatura zwłaszcza w nocy spada poniżej zera. Może to szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu osób bezdomnych. Wielu z nich umiera z powodu wychłodzenia organizmu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Oprócz numeru alarmowego 112 zachęcamy do korzystania z policyjnej platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
-
Inauguracja programu "Opolski bezpieczny senior"
Opolscy policjanci podpisali porozumienie, dotyczące realizacji wojewódzkiego programu pn. ”Opolski Bezpieczny Senior”. Podczas inauguracji projektu, w której udział wzięli partnerzy przedsięwzięcia, garnizon opolski reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala. Celem programu jest poszerzenie świadomości osób starszych w zakresie zagrożeń w cyberprzestrzeni, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W realizację przedsięwzięcia zaangażowani będą policyjni profilaktycy, specjaliści z wybranych dziedzin, a nawet uczniowie klas mundurowych, przedszkolaki, pielęgniarki i pracownicy socjalni. A to wszystko dla dobra seniorów z województwa opolskiego.
KWP -
Zatrzymany sprawca kradzieży i zniszczenia mienia w Głuchołazach
19-latek z Głuchołaz odpowie za kradzież i zniszczenie mienia. Z otwartego pojazdu dokonał kradzieży skrzynki z zawartością i dodatkowo uszkodził pojazdy. Policjanci z Komisariatu Policji z Głuchołaz odzyskali część skradzionych przedmiotów, a dodatkowo w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania sprawcy czynów zabezpieczyli perfumy pochodzące z innej kradzieży. Sprawca tłumaczył się … brakiem pamięci spowodowanym upojeniem alkoholowym. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.
-
Policja przypomina o bezpieczeństwie podczas finału WOŚP
Już niedługo odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wydarzenie, które łączy ludzi w jednym, szczytnym celu. Dla policjantów to czas wytężonej służby, podczas której dbamy o bezpieczeństwo zarówno wolontariuszy, jak i uczestników licznych wydarzeń.
Nysa -
Bezpieczne ferie
Jeszcze trochę i rozpocznie się czas wymarzonego wypoczynku. Dla najmłodszych to upragniony czas wolnego od zajęć szkolnych. Nyscy policjanci, jak co roku w ramach działań „Bezpieczne Ferie” spotykają się z dziećmi, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Przekazują niezbędną wiedzę o zagrożeniach, z jakimi najmłodsi mogą się spotkać podczas zabaw na świeżym powietrzu. Ostrzegają przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i w miejscach nieznanych. Wszystko po to by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po dwóch tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.
-
Babciu i Dziadku! Uważajcie na oszustów!
Dzień Babci i Dzień Dziadka to dobry moment, aby oprócz życzeń i prezentów, obdarować seniorów wiedzą, która pozwoli im skuteczniej bronić się przed niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Jednym z najlepszych prezentów, jakie możesz dać swoim ukochanym dziadkom to częste odwiedziny, nie tylko od święta, oraz poświęcony im czas i wspólne rozmowy o bezpieczeństwie.
KGP -
Babciu, Dziadku – bądźcie bezpieczni na drodze!
Nadchodzi Święto naszych Babć i Dziadków (21 i 22 stycznia). Wykorzystajmy tę okazję, aby przypomnieć naszym bliskim podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
KGP -
Rozpoznajesz kobietę ze zdjęcia? Zginęła ponad dwie dekady temu
Opolscy kryminalni z Archiwum X prowadzą śledztwo dotyczące szczątków ludzkich znalezionych pod koniec 2004 r. przez rolnika w rowie melioracyjnym, w miejscowości Śliwice gm. Otmuchów (obecnie Otmuchów, ul. Śliwicka). Jak ustalili śledczy, szczątki należały do kobiety, którą blisko dwie dekady temu zabił mieszkaniec naszego województwa. Dzięki wytężonej pracy opolskich kryminalnych, 67-latek usłyszał już zarzuty za zbrodnię sprzed lat. Śledczy nadal pracują jednak nad ustaleniem tożsamości pokrzywdzonej. Jeśli rozpoznajesz kobietę ze zdjęcia skontaktuj się z funkcjonariuszami z opolskiego Archiwum X pod numerem telefonu 539 864 373 lub 861 2255.