Aktualności
Rozmiar czcionki
-
#zaginioneNIEzapomniane - kampania, która przywraca twarze i pamięć
Każdy z nas w dzieciństwie bawił się w chowanego, w którym radosne: „szukam” z reguły kończyło się odnalezieniem. Niestety, dla niektórych rodzin słowo „szukam” ma zupełnie inny wydźwięk. Taką historię przedstawia spot kampanii społecznej #zaginioneNIEzapomniane, przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego. Jej celem jest przypomnienie o dzieciach, które zaginęły wiele lat temu i nigdy nie wróciły do domu. Kampania ta to również wyraz solidarności z rodzinami, które każdego dnia żyją z pytaniem: co się wydarzyło? Jej twórcami są polska Policja oraz Fundacja ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Patronat honorowy objęła Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.
KGP -
Oszustwo podczas sprzedaży w sieci. Mieszkanka powiatu straciła ponad 4 tysiące złotych.
Policjanci z Komisariatu Policji w Otmuchowie prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, którego ofiarą padła 41-letnia mieszkanka powiatu nyskiego. Kobieta wystawiła na jednym z portali ogłoszeniowych dziecięce łóżeczko za 250 zł. Zamiast zarobić, straciła ponad 4200 złotych. Apelujemy o ostrożność podczas sprzedaży/kupna rzeczy w Internecie.
Nysa -
Nieznajomy z “prezentem” okazał się złodziejem. Senior stracił 2 tysiące złotych
Apelujemy po raz kolejny – nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, nie pokazujmy, gdzie przechowujemy pieniądze i nie chwalmy się swoją sytuacją finansową. Zachowajmy czujność i ostrożność – to podstawowa zasada bezpieczeństwa, szczególnie dla osób starszych. Niestety zapomniał o nich 76-letni mężczyzna, który stracił 2 tysiące złotych wpuszczając do swojego mieszkania nieznaną osobę.
Nysa -
Wpadł z amfetaminą. Twierdzi, że „znalazł ją na śmietniku”
Nyscy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie amfetaminę. W tracie czynności oświadczyła, że znalazł ją na śmietniku. Podejrzanemu za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.
Nysa -
Zatrzymali złodzieja elektronarzędzi
Nyscy kryminalni zatrzymali sprawce kradzieży elektronarzędzi. Łupem mężczyzny padły dwie pilarki spalinowe oraz spawarka transformatorowa. Wartość strat pokrzywdzony oszacował łącznie na 2300 złotych. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za kradzież mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Nysa -
Trwa kampania informacyjna MI i KRBRD o bezpieczeństwie ruchu drogowego
,,Pomyśl przed! Idź, jedź, prowadź bezpiecznie!” – to hasło najnowszej kampanii edukacyjno-informacyjnej z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, zainicjowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która właśnie wystartowała. To kilka filmów, które poruszają realne problemy i zagrożenia, jakie mogą spotkać wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy codziennie korzystają z infrastruktury drogowej jako kierowcy, piesi czy rowerzyści.
Krajowa Rada Bezpieczeństwa RD -
„Wiosna na sportowo”
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w wirtualną akcję charytatywną „Wiosna na sportowo”. Aby wziąć udział w akcji, należy w terminie od 12 maja do 15 czerwca br. pokonać dowolny dystans przez minimum 30 minut, rejestrując się wcześniej online pod adresem zapisyonline.pl.
KGP -
Jedziesz – nie pij. Pijesz – nie jedź! – policyjna akcja „Trzeźwy poranek” na drogach powiatu nyskiego
W poniedziałkowy poranek, 6 maja, od wczesnych godzin rannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nysie prowadzili działania w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. To kolejne z serii działań ukierunkowanych na eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców, a ich celem jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Nysa -
Z sercem dla ludzi – mł. asp. Beata Barteczko w służbie mieszkańcom
Z okazji 100-lecia Kobiet w Policji przedstawiamy sylwetki naszych funkcjonariuszek, które każdego dnia swoją służbą i zaangażowaniem budują zaufanie lokalnej społeczności. Jedną z nich jest młodszy aspirant Beata Barteczko – dzielnicowa, którą wielu mieszkańców zna nie tylko "z munduru", ale również z życzliwości i otwartości.
Nysa -
Pomylił lokalną drogę z autostradą – motocyklista stracił prawo jazdy
48-letni motocyklista pędził przez wieś z prędkością dopuszczalną na autostradzie. Kierowca bmw miał bowiem na liczniku aż 140 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Nyscy policjanci z grupy SPEED przerwali niebezpieczną jazdę mężczyzny, a następnie zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali wysokim mandatem. Drodzy kierowcy, po raz kolejny apelujemy – noga z gazu! Droga to nie tor wyścigowy!
Nysa