Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Aktualności „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” – inauguracja akcji „Świeć Przykładem – Noś Odblaski!”
1 października Policja po raz kolejny realizuje inicjatywę pn. „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”, która zainauguruje akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem – Noś odblaski”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Akcja potrwa od 1 października 2025 r. do końca roku.
KGP -
Sezonowe oszustwo na opał - bądź ostrożny!
Oszuści cały czas próbują nowych metod. W ostatnim czasie policjanci z Nysy odnotowali oszustwo podczas zakupu opału. Mieszkaniec powiatu stracił prawie 3 tys. zł. Apelujemy o ostrożność w przypadku transakcji internetowych. Atrakcyjna cena i obietnica błyskawicznej dostawy powinny szczególnie wzbudzić czujność. Niestety zdarzają się osoby, które dają się złapać na oferty fikcyjnych firm lub podszywanie się pod istniejące spółki. Oszuści pobierają zaliczki i nie wywiązują się z umowy. Ostrzegamy przed „okazjami” przy zakupie opału.
Nysa -
Działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym
W piątek nyscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny powiat nyski”, w trakcie których policjanci drogówki skontrolowali ponad 100 kierujących i ujawnili 62 wykroczenia dotyczące przekroczenia prędkości. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami. Nałożono również na nich punkty karne. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do ograniczeń prędkości. Zachowanie szczególnej ostrożności – „Mistrzu, zwolnij”.
Nysa -
Trzeźwy poranek na nyskich drogach
W poniedziałkowy poranek, od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nysie prowadzili działania w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Skontrolowali ponad 600 kierujących. W trakcie działań policjanci ujawnili dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Za jazdę "na podwójnym gazie" przed sądem.
Nysa -
11-latek potrącony na przejściu dla pieszych
Policjanci wyjaśniają okoliczności groźnego zdarzenia, do którego doszło na ul. Grodkowskiej w Nysie. 75-letni mężczyzna, kierujący mercedesem potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 11-letniego chłopca. Poszkodowany z obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych oraz przypominamy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa na drodze.
Nysa -
Dni Seniora w ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz kolejny wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów i Rencistów, Komendą Główną Policji oraz partnerami organizuje ogólnopolską akcję dla seniorów – Dni Seniora. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Świadome decyzje – bezpieczny senior” i nawiązuje do przewodniego tematu spotkań z seniorami, którym jest szeroko pojęte bezpieczeństwo – zarówno to osobiste, jak i finansowe oraz cyfrowe.
KGP -
Bądź bezpieczny podczas wyprawy na grzyby
Każdego roku o tej porze wielu miłośników grzybów wyrusza do lasu. Jednak nie wszyscy znają las, w którym zamierzają zbierać grzyby. Często wybierają się tam w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji w terenie lub wybierają zupełnie nowy rejon, często daleko od domu. Policjanci apelują o rozsądek i zachowanie ostrożności. Przypominamy o kilku wskazówkach, którymi warto kierować się, gdy jesteśmy w lesie. Pamiętajmy również o zagrożeniu pożarowym i sprawdźmy, czy miejsce, do którego się wybieramy, nie jest nim objęte.
KWP -
Ślubowanie i wyróżnienia – uroczysty dzień opolskiej Policji
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się uroczyste ślubowanie 19 nowo przyjętych funkcjonariuszy, którzy słowa policyjnej roty złożyłyli na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji, nadinsp. Magdaleny Nguyen-Fudali. W uroczystości wzięła udział także Wojewoda Opolski Pani Monika Jurek, która wręczyła medale za „Długoletnią Służbę” wyróżnionym funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym garnizonu opolskiego. Teraz młodych funkcjonariuszy czeka szkolenie zawodowe i przygotowanie do pełnienia służby w jednostkach garnizonu opolskiego.
KWP -
Kolejna edycja kursu aspiranckiego w opolskiej komendzie
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu trwa szkolenie zawodowe aspiranckie. Kurs ten organizowany jest przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przy wsparciu opolskiej komendy. Uczestniczy w nich 24 policjantów z całego garnizonu. Doskonalenie zawodowe odbywa się w formie hybrydowej. Po pomyślnym zakończeniu kursu i zdaniu egzaminu, słuchacze będą mogli awansować do korpusu aspirantów.
KWP -
Bez uprawnień na motocyklu ćwiczył swoje umiejętności
Robił kurs na prawo jazdy, ale postanowił sam „poćwiczyć”. W efekcie zakończył jazdę nie na placu manewrowym, a na łuku drogi doprowadzając do zdarzenia. Motocykl zamiast pod dom trafił na parking strzeżony. A wszystko zaczęło się od „palenia gumy”. Teraz młodego mężczyznę czeka sprawa w sądzie.
Nysa