Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Sylwester i Nowy Rok - wzajemna odpowiedzialność za zachowanie porządku i bezpieczeństwa
Sylwester i Nowy Rok to czas radosnego świętowania oraz spotkań towarzyskich. To również okres, w którym służby odnotowują zwiększoną liczbę zdarzeń związanych z nieodpowiedzialnymi zachowaniami, w tym niewłaściwym używaniem wyrobów pirotechnicznych, zakłócaniem porządku publicznego, czy narażaniem zdrowia i życia innych osób. Dlatego Policja apeluje o rozwagę, odpowiedzialność i przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa.
KGP -
Podsumowaliśmy świąteczny weekend na drogach Opolszczyzny
Jak co roku, w okresie świąt Bożego Narodzenia, opolscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Tegoroczny świąteczny weekend liczył aż 5 dni wolnych. Funkcjonariusze kontrolowali między innymi trzeźwość i prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Niestety, już podczas wigilijnego poranka, w powiecie brzeskim doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniosło 6 osób. Przed nami kolejne, świąteczne dni, dlatego apelujemy o szczególną ostrożność na drodze!
KWP -
Ośrodek Szkolenia Policji w Opolu
Już w styczniu 2026 roku planowane jest rozpoczęcie prac modernizacyjnych budynku przy ul. Wojciecha Korfantego 4 na Ośrodek Szkolenia Policji w Opolu. To inwestycja, która po ponad 22 latach ma przywróć w garnizonie opolskim ośrodek szkolenia dla policjantów.
KWP -
Podsumowanie świątecznego weekendu
Za nami świąteczny długi weekend. Od środy do niedzieli na drogach naszego powiatu doszło do 8 niegroźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość ponad 1 110 kierujących. Zatrzymali jednego kierującego, który zdecydował się na jazdę po alkoholu.
Nysa -
Agregaty i latarki dla jednostek dotkniętych ubiegłoroczną powodzią
W ramach Funduszu Wsparcia Policji z TUiR Alianz Polska S.A. i TU Alianz Życie Polska S.A. Komenda Wojewódzka Policji w Opolu pozyskała środki finansowe w kwocie 25 tys. zł na zakup sprzętu dla jednostek, które zostały dotknięte powodzią w 2024 r. Zakupione agregaty prądotwórcze i latarki trafiły do KPP w Nysie i KPP w Brzegu.
-
Gazeta Policyjna – grudzień 2025
W grudniowym numerze „Gazety Policyjnej” publikujemy podsumowania i relacje z minionych wydarzeń. Nadużyciem byłoby jednak stwierdzenie, że tematy te zdominowały grudniowe wydanie miesięcznika. Jest wręcz przeciwnie – nasza redakcja przygotowała dużą porcję materiałów, w których wybiegamy w przyszłość, zapowiadamy mniejsze i większe zmiany, piszemy o nowoczesnych technologiach oraz wykorzystaniu sztucznej inteligencji w służbie Policji. Na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiło się także kilka nowych działów czy cykli tematycznych, co z pewności zauważyli nasi stali Czytelnicy. Życząc Wesołych Świąt i spokojnego 2026 roku - zapraszamy do słuchania i czytania.
KGP -
Gdy widzisz osobę w potrzebie - zareaguj!
Przed nami świąteczny, długi weekend, podczas którego prognozowane są minusowe temperatury. To czas, w którym szczególnej troski wymagają osoby najbardziej narażone na wychłodzenie. Policjanci prowadzą kontrole miejsc, gdzie mogą przebywać osoby w kryzysie bezdomności. Apelujemy jednak, aby każdy z nas nie pozostawał obojętny.
Nysa -
Bezpieczne Święta Bożego Narodzenia - zadbajmy o bezpieczeństwo razem
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas rodzinnych spotkań, wspólnych przygotowań i podróży do bliskich. To także okres zwiększonej aktywności – zarówno przed świętami, jak i w trakcie ich trwania, gdy odwiedzamy rodzinę, przyjaciół lub wyjeżdżamy na dłuższy wypoczynek. W natłoku obowiązków i emocji warto pamiętać, że bezpieczeństwo nasze oraz naszych bliskich w dużej mierze zależy od codziennej ostrożności i odpowiedzialnych decyzji.
KGP -
Życzenia świąteczne Komendanta Głównego Policji
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Boroń w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom Policji, emerytom i rencistom policyjnym, przedstawicielom związków zawodowych, stowarzyszeń i fundacji.
KGP -
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Marcin Kierwiński złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
KGP