Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpiecznie nad wodą - spot policyjnych wodniaków
Połowa wakacji już za nami. Wysokie temperatury i słoneczna pogoda to idealne warunki, by czas wolny spędzić nad wodą. Wciąż jednak zdarzają się nieodpowiedzialni plażowicze. Alkohol, brawura i lekkomyślność to główne błędy, których konsekwencje często są tragiczne. Dlatego cały czas przypominamy, jak bezpiecznie wypoczywać na wodą.
KWP -
Pobiegliśmy dla Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk wspólnie z policjantami garnizonu opolskiego wziął udział w biegu charytatywnym z okazji 25-lecia powstania Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Aby wesprzeć szczytny cel Fundacji, spotkaliśmy się w Opolu na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków. Nasz peleton poprowadził kapitan reprezentacji lekkoatletycznej Polskiej Policji insp. Tomasz Kubicki - na co dzień Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie. Akcja Fundacji ma także charakter indywidualny i trwa nadal. Zarejestrować się może każdy - termin upływa 10 sierpnia 2022 r.
KWP -
Wypalanie traw stwarza zagrożenie i jest zabronione
Mimo wielu apeli, w dalszym ciągu, każdego roku dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw i nieużytków rolnych. Proceder ten nie tylko w znacznym stopniu niszczy przyrodę, ale jest również bardzo niebezpieczny. Wzniecony pożar zagraża ludziom, pobliskim zabudowaniom, płoną lasy i giną zwierzęta.
Nysa -
Bieg Charytatywny z okazji 25-lecia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Celem przedsięwzięcia jest propagowanie sportowej rywalizacji jako skutecznej metody rozwoju osobistego, a także integracja środowiska policyjnego. Bieg ma charakter charytatywny. Opłaty startowe wnoszone są bezpośrednio na konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
KWP -
Zachowaj ostrożność - nie daj się oszukać
Metody na „wnuczka” czy „policjanta” to niestety niejedyne sposoby jakimi posługują się oszuści. W ostatnim czasie przestępcy nakłaniają do zakupu fikcyjnych akcji Orlenu. Pamiętajmy, że swoje oszczędności możemy także stracić wpuszczając do naszego domu osoby podszywające się za pracowników np. gazowni czy wodociągów. Dlatego w kontakcie z osobami, których nie znamy zachowajmy zawsze czujność!
Nysa -
Nowe policyjne motocykle na drogach powiatu nyskiego
Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nysie otrzymali nowoczesne motocykle do patrolowania dróg powiatu. BMW R 1250 RT są oznakowane oraz dodatkowo wyróżnione wyrazistymi, odblaskowymi malowaniami. Jest też na nich nasze motto "Pomagamy i chronimy". Zakup motocykli zrealizowany został ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
Nysa -
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk z okazji przypadającego w dniu 24 lipca Święta Policji składa najserdeczniejsze życzenia policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym Policji garnizonu opolskiego.
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Policji
Życzenia z okazji Święta Policji dla policjantów i pracowników Policji od Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.
-
Powiatowe Obchody Święta Policji w Nysie
W nyskim Muzeum odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powiatowych obchodów Święta Policji. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni otrzymali wyróżnienia i awanse na kolejne stopnie służbowe. W obchodach Święta Policji uczestniczył między innymi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu mł. insp. Jacek Basik. Mszę św. w intencji policjantów, pracowników cywilnych oraz ich rodzin odprawił proboszcz Bazyliki Mniejszej w Nysie ks. Zbigniew Cieśla,
Nysa -
Na "podwójnym gazie" spowodowała kolizję.
Kolizja, dwie nietrzeźwe kierujące, dwa zatrzymane prawa jazdy i sprawa w sądzie. Taki był finał niedzielnego spotkania zakrapianego alkoholem, podczas którego 58-latka, mimo wcześniej spożytego alkoholu, postanowiła pojechać samochodem. Jej towarzyszka, chcąc udaremnić podróż koleżanki, zajechała jej drogę swoim Volkswagenem. Niestety doszło do zderzenia samochodów. Wtedy kierująca Volkswagenem wezwała Policję. Okazało się, że zgłaszająca również była nietrzeźwa.
Nysa