Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Trwa konkurs „Policjant, który mi pomógł”
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
KGP -
Konkurs na projekt graficzny logo programu "Świadomi 60"
Zapraszamy uczniów z opolskich szkół do udziału w konkursie na projekt graficzny logo programu „Świadomi 60+”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI– VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego. Głównym celem jest zaprojektowanie znaku graficznego – logo programu „Świadomi 60+”. Termin nadsyłania prac upływa 21 czerwca 2023 r.
KWP -
Jechał bez pasów i pod wpływem alkoholu
Nyscy policjanci zatrzymali 20-latka, który jechał bez pasów bezpieczeństwa. Kierujący osobowym volkswagenem miał prawie promil alkoholu. Stracił już swoje prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przypominamy - Piłeś? NIE JEDŹ!
Nysa -
Podsumowanie działań "Prędkość" w województwie opolskim
Ponad 500 kontroli drogowych i blisko 340 zatrzymanych sprawców wykroczeń – to efekt policyjnych działań pn. "Prędkość" w naszym województwie. W trakcie piątkowej akcji funkcjonariusze ruchu drogowego zwrócili szczególna uwagę na prędkość z jaka poruszają się kierujący. Statystyki pokazują, że to wciąż nadmierna prędkość jest jedna z głównych przyczyną zdarzeń na naszych drogach.
KWP -
zatrzymany za rozbój
Nyscy kryminalni zatrzymali mieszkańca naszego powiatu podejrzanego o rozbój. 36-latek najpierw miał pobić 61-latka, a następnie ukraść jego pieniądze. Podejrzany był już wcześniej karany za podobne czyny. Teraz grozi mu nawet do 12 lat więzienia.
Nysa -
Spowodował zdarzenie, nie mając uprawnień
30-latek doprowadził do zdarzenia drogowego, nie mając uprawnień do kierowania. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu grzywna nie niższa, niż 1500 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Nysa -
Zdaj test z odpowiedzialności
Eliminowanie z ruchu drogowego kierowców będących pod wpływem alkoholu stanowi priorytet w działaniach Policji. W 2022 roku policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu blisko 12,5 mln kierujących i ujawnili 104 467 nietrzeźwych kierujących.
KGP -
Polacy czują się bardzo bezpiecznie
To już kolejne badania, które wskazują na wysokie poczucie bezpieczeństwa Polaków. Jak wynika z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez CBOS, aż 96 procent badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną, a 88 procent uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie. W stosunku do ostatniego badania aż o 5 procent wzrósł odsetek badanych, którzy uważają, że Polska jest bezpiecznym krajem. Niewątpliwie to również zasługa m. in. coraz skuteczniejszych działań podejmowanych przez Policję.
KGP -
Odpowie za kradzież alkoholu
Nyscy policjanci ustalili i zatrzymali 28-latkę, która dokonywała kradzieży w jednym z marketów na terenie Nysy. Łupem kobiety padł alkohol, o łącznej wartości ponad 1000 złotych. Usłyszała już zarzut. Za przestępstwo, którego się dopuściła grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Działania „Prędkość”
W piątek 19 maja 2023 r. Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”.
KGP