Aktualności
Rozmiar czcionki
-
#SuperDzielnicowy 2026! - głosowanie trwa
Od 16.02.2026 r., można oddawać głosy na swojego dzielnicowego! Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” wkraczają do akcji i po raz czwarty, w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, prowadzą internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2026. W tym roku Plebiscyt odbywa się w świetle szczególnej rocznicy, jaką jest 100 lat służby dzielnicowych w Polsce!
KGP -
Sezon motocyklowy rozpoczęty - 26 ZSMotka z udziałem opolskich policjantów
To już tradycja, że uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu oficjalnie rozpoczynają sezon motocyklowy. 20 marca plac szkolny wypełnili pasjonaci motoryzacji, prezentując różne oblicza dwóch kółek. Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy drogówki Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, którzy rozmawiali z uczestnikami o najnowszych zmianach przepisów drogowych oraz najczęstszych błędach popełnianych przez kierujących jednośladami.
KWP -
Seminarium opolskich policjantów w Auschwitz-Birkenau
Seminarium w ramach edukacji retrospektywnej w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau Byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady stało się dla policjantów garnizonu opolskiego nie tylko lekcją historii, ale także ważnym elementem edukacji związanej z ochroną praw człowieka. Inicjatorem wydarzenia była podinsp. Iwona Guterch – Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu ds. Ochrony Praw Człowieka.
KWP -
Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za prędkość
145 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. Taką prędkość miał na liczniku 31-letni kierujący volkswagenem, zatrzymany przez policjantów nyskiej drogówki na drodze krajowej numer 46. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany wysokim mandatem. Przypominamy, że od 3 marca bieżącego roku obowiązują zaostrzone przepisy wobec kierowców, rażąco przekraczających prędkość.
Nysa -
Zniszczyli drzwi, grozili i ukradli samochód, a przed Policją schowali się na strychu
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, schowali się za meblami na strychu. Sprawcy uszkodzili drzwi, wtargnęli do domu i przywłaszczyli samochód. 24 i 25-latek usłyszeli już zarzuty, za które grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Nysa -
Wielowymiarowe aspekty bezpieczeństwa ruchu drogowego - konferencja naukowa w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu
Bezpieczeństwo na drogach to nie tylko liczby i statystyki, to przede wszystkim ludzkie życie. To przesłanie wybrzmiało w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, w której z inicjatywy i pod przewodnictwem gospodarza – nadinsp. Magdaleny Nguyen-Fudali, odbyło się seminarium naukowe pn. "Współpraca–Świadomość–Profilaktyka. Wielowymiarowe zarządzanie multibezpieczeństwem transportu drogowego”. Wydarzenie zgromadziło ekspertów, praktyków oraz przedstawicieli instytucji zaangażowanych w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.
KWP -
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
KGP -
“Jedziesz – nie pij. Pijesz – nie jedź!”
25-latek stracił swoje prawo jazdy, po tym jak, kierował samochodem mając prawie promil alkoholu. Przypominamy – nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie dla życia i zdrowia. Dlatego, zanim zdecydujesz się wsiąść za kierownice pojazdy, pomyśl.
Nysa -
Efektywna współpraca instytucjonalna w zakresie bezpieczeństwa ofiar przemocy
"Współpraca instytucji w procedurach ochrony dzieci i dorosłych w sytuacjach przemocy domowej i uzależnień” to temat przewodni konferencji szkoleniowej, która odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Przedstawiciele Policji, wymiaru sprawiedliwości, oświaty i administracji samorządowej spotkali się, by wypracować jeszcze skuteczniejsze mechanizmy reagowania w sytuacjach kryzysowych.
KWP -
Mając ponad 2 promile alkoholu, opiekowała się dziećmi
Ponad 2 promile alkoholu miała w organizmie mieszkanka Nysy, która opiekowała się dwójką dzieci. O zaistniałej sytuacji poinformowali świadkowie, którzy widzieli ją, jak prowadzi wózek z niespełna 2-letnim dzieckiem chwiejnym krokiem. Ze względu na stan 36-latki, dzieci w wieku 2 i 13 lat zostały przekazane pod opiekę odpowiednich instytucji. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Nysa