Aktualności

Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu nyskiego

Data publikacji 06.02.2023

Za nami weekend. Od piątku do poniedziałku (do godz. 8:00) policjanci przebadali blisko 1250 kierujących. Zatrzymali 6 osób, które kierowały pojazdem pod działaniem alkoholu. Przypominamy, że za popełnione przestępstwo poruszania się pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

W minionych dniach policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nysie przeprowadzili blisko 1250 badań trzeźwości z czego 6 kierujących było pod działaniem alkoholu.


Jeden z nich został zatrzymany w sobotę, tuż przed godziną 9:00 w Skoroszycach. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. 59- letni mężczyzna został poddany badaniu na zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna w organizmie miał ponad pół promila alkoholu, stracił swoje prawo jazdy, a za nieodpowiedzialną jazdę odpowie przed sądem.


Dziś (6 lutego) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego od wczesnych godzin porannych przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. Główny cel tych działań to wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy prowadzą pojazd po wypiciu alkoholu. Kontrole trzeźwości to stały element działań Policji.


W trakcie akcji skontrolowali blisko 650 kierujących. Jak się okazało, 3 osoby odważyły się prowadzić pojazd pod działaniem alkoholu.
Niechlubną rekordzistką zatrzymaną podczas akcji była mieszkanka powiatu nyskiego, która kierowała osobowym fordem. 44- latka w organizmie miała 2 promile alkoholu. Kobieta straciła uprawnienia do kierowania.


Przypominamy, za popełnione przestępstwo poruszania się pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

  • Policjanci podczas badania stanu trzeźwości
Powrót na górę strony