Aktualności

Wesoło i bezpiecznie czyli kilka rad dla najmłodszych

Data publikacji 29.06.2022

Wakacyjne półkolonie to ciekawa forma na spędzenie czasu wolnego przez nasze pociechy. Jest to również okazja by przekazać dzieciom wskazówki dotyczące bezpiecznego wypoczynku w trakcie wakacji. Dlatego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą - Bezpieczne Wakacje 2022” nyscy policjanci po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniach z najmłodszymi z naszego powiatu.

Organizowane w naszym powiecie półkolonie, to ciekawa forma wypoczynku dla dzieci. Podczas półkolonii najmłodsi zdobywają nowe doświadczenia, rozwijają swoje hobby i aktywnie spędzają czas. Jest to również okazja aby przypomnieć naszym pociechom jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą, w górach oraz w domu.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą- Bezpieczne wakacje 2022” nyscy policjanci spotkali się z uczestnikami półkolonii Szkoły Pływania Konarski oraz przedszkolakami z Sidziny i przedszkola Bajkowy Świat z Nysy. Mundurowi przypomnieli najmłodszym w jaki sposób bezpiecznie spędzać wolny czas oraz jak unikać niebezpiecznych sytuacji.

Policjanci przestrzegali przed tzw. „dzikimi kapieliskami”, przypomnieli zasady, których należy  przestrzegać wypoczywając nad wodą czy w górach. Najmłodsi dowiedzieli się również jak należy poruszać się po drodze oraz jak istotną rolę dla bezpieczeństwa odgrywają elementy odblaskowe. Jak zachować się podczas spacerów, przejażdżek rowerowych i co jest ważne podczas pdróżowania samochodem.

Najmłodszym przypomniano jak ważna jest asertywność w kontaktach z nieznajomymi. Zwracono uwagę na potrzebę zachowania ostrożność w przypadku zawierania nowych znajomości, a także w sytuacji kiedy ktoś obcy namawia do przejażdżki, bądź innych niebezpiecznych zachowań. Policyjny przewodnik psa omowił zasady zachowania w przypadku spotkania gresywnych zwierząt.

Wszystkim dzieciom życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji, a we wrześniu szczęśliwego powrotu do szkolnych i przedszkolnych zajęć

 • policjant stoi tyłem, przed policjantem siedzi grupa dzieci
 • policjant z psem
 • policjantka z grupą dzieci
 • policjant i policjantka z grupą dzieci
 • policjantka z osobą w przebraniu żółtego zająca, ubranego w niebieską koszulkę z napisem policja i niebieską czapkę z napisem policja kucają przed dziećmi.
 • policjantka i osoba przebrana w żółtego zająca, ubranego w niebieską koszulkę z napisem policja i niebieską czapkę nachylają się w kierunku dzieci.
 • dzieci stoją przy radiowozie
 • na plaży, policjant w białej koszulce stoi przed grupom dzieci
 • na plaży, policjant w białej koszulce stoi przed grupom dzieci
Powrót na górę strony