KPP Nysa

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Ćwiczenia "ZBIEG" - obława za skazanym oszustem

  35-letni mężczyzna odbywający karę 8 lat więzienia uciekł ze Szpitala Miejskiego w Głuchołazach. Trwa obława. Uczestniczą w niej policjanci z Nysy oraz strażnicy więzienni. Taki był scenariusz ćwiczeń "Zbieg". Funkcjonariusze trenowali w trudnym, leśnym i pagórkowatym terenie pod Głuchołazami. Wszystko po to, aby w sytuacji awaryjnej być w 100 procentach gotowi do działań. Zobaczcie fotorelację z tego wydarzenia.

 2. Nowe przepisy, nowy taryfikator- zapoznaj sie już teraz

  Od 1 stycznia 2022 roku w życie weszła znowelizowana ustawa Prawo o ruchu drogowym oraz zmiany w Kodeksie Wykroczeń. Większe kwoty mandatów, dodatkowe przepisy chroniące pieszych czy dotkliwsze restrykcje wobec nietrzeźwych kierowców, to tylko niektóre zmiany. Już teraz możesz zapoznać się z nowym taryfikatorem.

 3. Obszar zabudowany. Co to takiego i jaka prędkość na nim obowiązuje?

  Obszar zabudowany kojarzy się z budynkami przy drodze. Nie każdy jednak wie, kiedy się on zaczyna, a kiedy kończy. Jaka prędkość obowiązuje na danym odcinku i czy za jej przekroczenie można stracić prawo jazdy? Warto znać przepisy przed wyruszeniem w drogę. O konsekwencjach przekonali się zatrzymani do kontroli kierowcy - wpadli właśnie w obszarze zabudowanym.

 4. Kierował rowerem mając 3,28 promila alkoholu

  Kierujący rowerem, mieszkaniec gminy Nysa, został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. Jak się okazało był nietrzeźwy. Miał 3.28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany wysokim mandatem.

 5. Wspólne patrole

  W ubiegły czwartek na polsko - czeskim pograniczu odbyły się działania pod kryptonimem „Hranice 2023”. W działaniach wzięli udział funkcjonariusze z nyskiej i jesenickiej Policji. Mundurowi podczas wspólnej służby realizowali zadania, których głównym celem było poprawa bezpieczeństwa na drogach w rejonie przygranicznym.

 6. Czy wiedzieliście, że…

  Mówiono o niej czule – Nyska. Historia samochodu Nysa rozpoczyna się po wojnie, kiedy na polskich drogach brakowało lekkich samochodów dostawczych. Nysa była jednym z najpowszechniejszych samochodów począwszy od lat 60-tych, a ostatnie egzemplarze zjechały z taśmy produkcyjnej w 1994 roku. Korzystali z niej także funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej. Ciekawostką jest fakt, że powstawała w byłej fabryce mebli.

 7. „Młody kierowca – wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym” - Debata społeczna

  Komenda Powiatowa Policji w Nysie serdecznie zaprasza na debatę społeczną pn. „Młody kierowca – wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, która odbędzie się 23 listopada br. o godz. 10:00 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, ul. Rodziewiczówny 1.

 8. Wyjaśniamy okoliczności wypadku drogowego

  Na drodze krajowej DK 40 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 64-letni kierujące miał wykonać nieprawidłowy manewr wyprzedzania i doprowadzić do czołowego zderzenia z kierującą pojazdem marki peugeot. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz ograniczeniach prędkości.

Polecane strony

Powrót na górę strony