KPP Nysa

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Zlikwidowana plantacja marihuany

  Blisko 50 krzaków konopi, prawie kilogram gotowej marihuany oraz haszysz zabezpieczyli nyscy kryminalni. Policjanci do sprawy zatrzymali 46-letniego mieszkańca Nysy, który zorganizował nielegalną plantację konopi indyjskich. Mężczyźnie za wytwarzanie i posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 8 lat więzienia.

 2. Uwaga na oszustwo przy sprzedaży w internecie

  Wystawiłeś przedmiot na sprzedaż? Uważaj, możesz paść ofiarą oszustwa. Do nyskich policjantów zgłaszają się osoby, które straciły swoje oszczędności zgromadzone na koncie bankowym. Oszuści pod pozorem zakupu oferowanej rzeczy na portalu internetowym, pozyskują wrażliwe dane sprzedającego, wysyłając link rzekomo potwierdzający zapłatę. To nowy sposób przestępców, by wejść w posiadanie cudzych pieniędzy.

 3. Policjanci na Multispotrowym festynie w Głuchołazach

  Na stadionie miejskim w Głuchołazach odbył się Multisportowy festyn, w który uczestniczyli policjanci powiatu nyskiego. Wśród wielu atrakcji, jakie zapewnili organizatorzy, nie zabrakło policyjnego stoiska, radiowozu i motocykli. Była to doskonała okazja, by porozmawiać o bezpieczeństwie oraz promować zawód policjanta.

 4. Nowe przepisy, nowy taryfikator- zapoznaj sie już teraz

  Od 1 stycznia 2022 roku w życie weszła znowelizowana ustawa Prawo o ruchu drogowym oraz zmiany w Kodeksie Wykroczeń. Większe kwoty mandatów, dodatkowe przepisy chroniące pieszych czy dotkliwsze restrykcje wobec nietrzeźwych kierowców, to tylko niektóre zmiany. Już teraz możesz zapoznać się z nowym taryfikatorem.

 5. "Bezpieczna droga do szkoły" - kolejne spotkania z najmłodszymi

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie oraz Komisariatów Policji w Głuchołazach i Korfantowie po raz kolejny spotkali się z najmłodszymi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas prowadzonych prelekcji przypomnieli zasady bezpieczeństwa zarówno na drodze jak i w domu.

 6. Aresztowany za posiadanie narkotyków

  Kilkaset gramów narkotyków zabezpieczyli kryminalni z Nysy. Zatrzymany to 20-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Podczas przeszukania funkcjonariusze w mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczyli między innymi marihuanę i amfetaminę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, które dotyczyły posiadania znacznej ilości środków odurzających i udzielanie ich innym osobom. Na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, teraz grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

 7. Kilka zasad jak nie dać się oszukać

  Na wnuczka, syna, córkę czy policjanta – o tych sposobach działania oszustów zapewne słyszała już większość z nas. Pamiętajmy jednak, że oszuści wciąż zmieniają metody działania. Coraz częściej zdarza się, że przestępcy podszywają się pod bankierów, maklerów czy sprzedawców internetowych. Uzyskują w wyniku oszustwa dostęp do konta bankowego, a zgromadzone pieniądze przelewają bezpośrednio na swoje konta.

 8. 3 miesiące aresztu za nielegalną plantację marihuany

  Policjanci z nyskiej komendy zatrzymali 46-latka podejrzanego o nielegalną uprawę marihuany. W trakcie przeszukania znaleźli w jego domu krzewy konopi indyjskich, susz marihuany, haszysz oraz przedmioty służące do nielegalnej produkcji narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Polecane strony

Powrót na górę strony