„Dzień Odblasków” na terenie powiatu nyskiego - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

„Dzień Odblasków” na terenie powiatu nyskiego

Data publikacji 07.12.2017

Policjanci z nyskiej drogówki włączyli się w ogólnopolską akcję „Dzień odblasków”. Poprzez takie działania mundurowi promują bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Uświadamiają pieszych i rowerzystów o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Pamiętajmy odblask może uratować twoje życie.

Wczoraj nyscy policjanci przez cały dzień zachęcali niechronionych uczestników ruchu drogowego do noszenia elementów odblaskowych. W ramach przeprowadzonej akcji, wręczali odblaski osobom pieszym oraz rowerzystom. Przeprowadzone działania miały na celu uświadomienie, jak ważny jest element odblaskowy na naszej odzieży, w szczególności poza terenem zabudowanym. Przypominaliśmy, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast pieszy, mający na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Zachęcaliśmy również do korzystania z odblasków w terenie zabudowanym. Mimo, że nie jest to prawny obowiązek, warto je nosić ze względu na własne bezpieczeństwo.

Mundurowi podczas wykonywania codziennych obowiązków, każdego dnia wciąż zauważają wiele nieprawidłowych zachowań pieszych oraz rowerzystów. Często niechronieni uczestnicy dróg, sami sprowadzają na siebie zagrożenie m.in. poprzez przechodzenie przez jezdnię poza miejscem wyznaczonym czy też poruszanie się niewłaściwą stroną jezdni, w przypadku kiedy nie ma chodnika. Prawidłowe zachowanie na drogach z pewnością sprawi, że nasze spacery i jazda rowerem staną się bardziej komfortowe.

  • odblaski
  • odblaski
  • odblaski
  • odblaski