Narkotyki ukrywał w samochodzie - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Narkotyki ukrywał w samochodzie

Data publikacji 07.11.2017

Policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który w swoim samochodzie miał marihuanę. Wcześniej na widok policjantów, gwałtownie zahamował i zmienił kierunek jazdy. To wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy. Teraz może mu grozić kara nawet do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Nysie, podczas rutynowych kontroli drogowych zauważyli osobowego forda, który na widok mundurowych, gwałtownie zatrzymał się i zaczął cofać. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia policjantów. Natychmiast ruszyli za pojazdem i zatrzymali go do kontroli.

Za kierownicą siedział 26-latek, którego mundurowi poprosili o dokumenty pojazdu oraz prawo jazdy. Podczas szukania dokumentów przez kierującego, policjanci zauważyli jak wyjmuje on ze schowka samochodu plastikowy pojemnik z zawartością suszu roślinnego, po czym natychmiast go chowa. Kiedy funkcjonariusz zapytał co znajduje się w pojemniku, mężczyzna odpowiedział, że nie ma żadnego pojemnika.

Policjanci postanowili sprawdzić samochód. Podczas przeszukania znaleźli w schowku samochodu plastikowe pudełko, a w nim jak się okazało marihuanę. Z uwagi na podejrzenie, iż 26-latek mógł kierować pojazdem pod wpływem środków odurzających, pobrano mu krew do badania.

Teraz mężczyzna musi liczyć się z możliwością utraty uprawnień oraz odpowiedzialnością za posiadanie narkotyków. O jego dalszym losie zdecyduje już sąd.