Podsumowanie świąt w powiecie nyskim - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Podsumowanie świąt w powiecie nyskim

Data publikacji 28.12.2020

Święta Bożego Narodzenia za nami. Od czwartku do niedzieli na drogach powiatu nyskiego nie odnotowaliśmy wypadku. Doszło do 8 kolizji, w których nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę, który za swoją nieodpowiedzialność odpowie przed sądem. Pomimo zakończenia świąt funkcjonariusze nadal będą zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących i dbali o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia, były inne niż w latach poprzednich. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób spędziło ten czas z osobami najbliższymi, w swoim miejscu zamieszkania i zrezygnowało z dalszych podróży. Mimo, że ruch na drogach naszego powiatu był nieco mniejszy, funkcjonariusze nyskiej drogówki i prewencji dbali o bezpieczeństwo, kontrolując m.in. prędkość i trzeźwość kierujących.

W ciągu świątecznych dni na nyskich drogach nie doszło do wypadków drogowych. Policjanci odnotowali 8 kolizji, w których nikt nie odniósł poważnych obrażeń. W tym czasie funkcjonariusze przeprowadzili 167 kontroli trzeźwości. Spośród nich 1 kierowca wsiadł za kierownicę volkswagena mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mimo że święta za nami policjanci nadal apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pieszym przypominają o obowiązku noszenia odblasków po zmroku, poza obszarem zabudowanym i zachęcają również do noszenia ich przemieszczając się ulicami miasta.