Wyjaśniamy okoliczności śmiertelnego wypadku - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Wyjaśniamy okoliczności śmiertelnego wypadku

Data publikacji 26.11.2020

Nyscy policjanci pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Korfantów - Niesiebędowice. Tam 25-letni kierowca mitsubishi, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Dzisiaj tj. 26 listopada, około godz. 01:40 dyżurny nyskiej Policji, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasa Korfantów - Niesiebędowice. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 25-letni kierowca osobowego mitsubishi, na łuku drogi, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń mieszkaniec gminy Korfantów poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci obsługujący zdarzenie wykonali szereg czynności na miejscu wypadku. Zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny oraz dokumentacje fotograficzną. Wszystkie te czynności po to, by wyjaśnić wszelkie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze, stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie zdrowego rozsądku. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Obecne warunki atmosferyczne sprawiają, że poruszanie się po drogach jest utrudnione szczególnie w nocy i rano. To właśnie wtedy temperatura spada poniżej zera. Pamiętajmy o właściwym przygotowaniu pojazdu do podróży, zmianie opon na zimowe, prawidłowym oświetleniu i zachowaniu bezpiecznego odstępu pomiędzy pojazdami.