W najbliższych dniach skupmy się na naszym bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

W najbliższych dniach skupmy się na naszym bezpieczeństwie

Data publikacji 30.10.2020

Przed nami czas refleksji i zadumy związany z dniem Wszystkich Świętych, jednak w tym roku nieco inny niż w latach poprzednich. Z uwagi na fakt, że niemal codziennie mamy wzrost zachorowań na COVID-19 ten czas spędźmy w domu. Apelujemy o przestrzeganie wszystkich obostrzeń sanitarnych, zachowajmy dystans społeczny, zasłaniajmy usta i nos, stosujmy dezynfekcję. Opolscy policjanci - jak każdego dnia - dbać będą o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców regionu.

Przed nami dzień Wszystkich Świętych. W tym okresie więcej czasu i swoich myśli kierujemy w stronę naszych bliskich, którzy już odeszli. Niestety - przez panującą epidemię - ten rok jest inny niż lata poprzednie. Dlatego w nasze tradycyjne zachowania musimy wpleść wszystkie obostrzenia sanitarne. Przede wszystkim nie zapominajmy o dystansie, dezynfekcji i zasłanianiu w przestrzeni publicznej ust i nosa.

Opolscy policjanci - jak każdego dnia - dbać będą o bezpieczeństwo mieszkańców regionu.

Naszą rolą jest pomagać i chronić, ale także przestrzegać obowiązujących norm prawnych. Skuteczna walka z wirusem możliwa jest tylko poprzez mobilizację nas wszystkich. Dlatego też apelujemy o wyrozumiałość do wydawanych poleceń i stosowanie się do nich.

Przypominamy raz jeszcze aktualne zasady i ograniczenia - https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.

Jako kierowcy pamiętajmy;

  • by przestrzegać ograniczeń prędkości
  • zadbać o bezpieczny sposób przewożenia najmłodszych
  • sprawdzić stan techniczny i oświetlenie pojazdu
  • absolutnie nie wsiadać za kierownicę auta bedąc nietrzeźwym
  • zwracać uwagę na pieszych

Natomiast niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni zadbać o własną widoczność. Przemieszczając się pieszo czy jednośladem nie zapominajcie o odblaskach!