Aktualności

Śmiertelny wypadek na trasie Zlate Hory - Głuchołazy - apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze

Data publikacji 27.08.2020

Nyscy policjanci pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Zlate Hory - Głuchołazy. Tam 25-letni kierujący osobową skodą, zjechał na pobocze do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Dzisiaj tj. 27 sierpnia, około godz. 00:30 dyżurny nyskiej Policji, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na DK 411 – trasa Zlate Hory- Głuchołazy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 25-letni kierowca osobowej skody, z nieznanych jak na razie przyczyn, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń mieszkaniec powiatu białostockiego poniósł śmierć na miejscu. Natomiast podróżujący z nim 33-letni pasażer, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala przez załogę pogotowia ratunkowego.

Policjanci obsługujący zdarzenie wykonali szereg czynności w miejscu wypadku. Zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny oraz dokumentacje fotograficzną. Przez kilka godzin droga na tym odcinku była zablokowana, a mundurowi prowadzili ruch objazdem przez okoliczne miejscowości. Wszystkie te czynności po to, by wyjaśnić wszelkie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze, stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie zdrowego rozsądku. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Dlatego zadbajmy o to, aby podczas tych wakacji na naszych drogach było jak najmniej zdarzeń. Pamiętajmy, żeby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym i nigdy się nie śpieszyć. Kiedy w trakcie podróży czujemy się osłabieni, warto zrobić pauzę, odpocząć i dopiero wtedy ruszać w dalszą drogę.

  • Przewrócony samochód po wypadku na DK 411
  • Przewrócony samochód po wypadku na DK 411