Policjanci na polsko-czeskich przejściach granicznych - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Policjanci na polsko-czeskich przejściach granicznych

Data publikacji 18.03.2020

Policjanci z Nysy i Opola wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i innymi służbami pilnują porządku na 14 przejściach granicznych w nyskim powiecie. Przywrócone kontrole graniczne, mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, od 15 marca ograniczony został ruch na polskiej granicy, a większość z przejść granicznych została całkowicie zamknięta dla ruchu pieszego i samochodowego. Na terenie powiatu nyskiego znajduje się 14 przejść granicznych z Czechami, które do dnia 17 marca wszystkie były zamknięte.

Od 18 marca w powiecie nyskim zostało otwarte przejście graniczne Głuchołazy- Mikulovice, gdzie całodobowo można przekraczać granicę z Czechami. Jest to druga z otwartych granic w województwie opolskim. Dotychczas po wprowadzonych ograniczeniach w przekraczaniu granicy przez cudzoziemców wjeżdżających do naszego kraju, można było przekraczać jedynie granicę polsko-czeską w miejscowości Trzebinia – powiat prudnicki.

Porządku i bezpieczeństwa w tych miejscach pilnują nyscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu, a także funkcjonariusze straży granicznej, strażacy i żołnierze. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo oraz w celu ograniczenia zarażeń, prosimy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

  • Policjanci wraz z innymi służbami na granicy w Głuchołazy- Mikulovice
  • Policjant i strażak sprawdzają kierowców wjeżdżających do Polski na przejściu w Głuchołazach
  • policjant przy radiowozie sprawdza dokumenty kierowcy
  • Policjanci wspólnie z funkcjonariuszem straży granicznej na przejściu granicznym w Głuchołazach
  • Policjanci, funkcjonariusze straży granicznej i żołnierz pilnują zamkniętego przejścia granicznego w Jarnołtówku
  • Policjanci, funkcjonariusze straży granicznej i żołnierz pilnują zamkniętego przejścia granicznego w Jarnołtówku