Trzech nowych komendantów w nyskich komisariatach - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Trzech nowych komendantów w nyskich komisariatach

Data publikacji 06.12.2019

W Komendzie Powiatowej Policji w Nysie w uroczystej atmosferze przywitano 3 nowych komendantów. Teraz funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Otmuchowie pełni podinsp. Zbigniew Hazik. Komendantem Komisariatu Policji w Paczkowie został kom. Krzysztof Czuba, natomiast na stanowisko Komendanta Komisariatu w Korfantowie powołano asp. sztab. Dariusza Kwaczka. Nowym Komendantom, osobiście pogratulował Komendant Powiatowy Policji w Nysie mł. insp. Edward Flaga. Do serdecznych życzeń i gratulacji dołączyła się obecna na uroczystości kadra kierownicza.

Wczoraj tj. 05 grudnia w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie odbyło się uroczyste wprowadzenie trzech nowych komendantów. W uroczystości przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Nysie mł. insp. Edward Flaga, który osobiście pogratulował nowym komendantom oraz wręczył rozkazy personalne o powołaniu na stanowisko. Od 01 grudnia br. funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Otmuchowie objął podinsp. Zbigniew Hazik. Komendantem Komisariatu Policji w Paczkowie został kom. Krzysztof Czuba, natomiast na stanowisko Komendanta Komisariatu w Korfantowie został powołany asp. sztab. Dariusz Kwaczek. Szef nyskiej policji w swoim przemówieniu życzył nowo powołanym komendantom sukcesów, podkreślając jednocześnie profesjonalizm oraz postawę, za którą zostali wyróżnieni awansami. W uroczystości uczestniczyli również Komendant Komisariatu Policji w Głuchołazach nadkom. Robert Gajewski, Z-ca Komendanta Komisariatu Policji w Otmuchowie asp. sztab. Bogusław Wajdzik oraz kadra kierownicza nyskiej komendy.

Podinsp. Zbigniew Hazik jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W szeregi Policji wstąpił 27 lat temu. Przez pierwsze 8 lat związany był z Komendą Wojewódzką Policji w Opolu, gdzie zajmował szereg stanowisk wykonawczych w pionie prewencji. Od 2001 roku wykonywał obowiązki na stanowisku asystenta Sztabu Policji Komendy Powiatowej Policji w Nysie, gdzie po roku awansował na specjalistę Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego i Organizacji Służby Sekcji Prewencji. W 2006 roku został mianowany na Naczelnika Wydziału Prewencji tut. jednostki. Przed objęciem obecnego stanowiska komendanta, z dniem 1 czerwca 2018 roku został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Korfantowie

Kom. Krzysztof Czuba jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1998 roku w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym w Paczkowie. Od 2002 roku pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji Nysie, gdzie kolejno zajmował szereg stanowisk wykonawczych w pionie prewencji oraz dochodzeniówki. W 2011 roku objął stanowisko detektywa Zespołu Kryminalnego w paczkowskim komisariacie. Przygotowanie merytoryczne oraz predyspozycje zawodowe były podstawą do jego awansu na obecne stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Paczkowie.

Asp. sztab. Dariusz Kwaczek służbę w Policji rozpoczął 15 lutego 1994 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie w pionie prewencji. Następnie przez 4 lata wykonywał obowiązki na stanowisku dzielnicowego w Komisariacie Policji w Korfantowie, a przez kolejne 3 lata był dzielnicowym w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie. Od 2001 zajmował szereg stanowisk wykonawczych w pionie kryminalnym. W 2012 roku awansował na stanowisko kierownika Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Korfantowie. Teraz na asp. sztab. Dariuszu Kwaczku jako Komendancie Komisariatu Policji w Korfantowie, będzie spoczywał obowiązek dbania o bezpieczeństwo w korfantowskiej i łambinowickiej gminie.

  • Komendant z Nysy wręcza akt powołania nowemu Komendantowi z Otmuchowa
  • Komendant z Nysy wręcza akt powołania Komendantowi z Paczkowa
  • Komendant z Nysy wręcza akt powołania Komendantowi z Korfantowa
  • Na zdjęciu Komendant z Nysy, Komendant z Otmuchowa, Komendant z Korfantowa i Komnendant z Paczkowa
  • Na zdjęciu kadra kierownicza
  • Pamiątkowe zdjęcie kardy kierowniczej wraz z komendantami