Osobówką zjechał do rowu i uderzył w drzewo - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Osobówką zjechał do rowu i uderzył w drzewo

Data publikacji 03.12.2019

Nyscy policjanci pracują na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło w miejscowości Włostowa. Kierujący osobowym audi nie dostosował prędkości do warunków na drodze i zjechała do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo. Droga jest zablokowana, mundurowi wyznaczyli objazd.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (3 grudnia) około godziny 09:00. Oficer dyżurny nyskiej policji otrzymał informację, że w miejscowości Włostowa do przydrożnego rowu wjechał samochód osobowy. Policjanci, którzy udali się na miejsce wstępnie ustalili, że 37-latek nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a nastepnie uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd w konsekwencji zjechał na prawe pobocze, gdzie uderzył w kolejne drzewo. Kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Na miejscu pracują policjanci z nyskiej drogówki.

Droga jest zablokowana, a policjanci wyznaczyli objazd przez pobliskie miejscowości.

Apelujemy o rozwagę i szczególną ostrożność podczas codziennej drogi do pracy czy dalszej podróży. Nie śpieszmy się, bo za kierownicą wystarczy chwila naszej nieuwagi, a możemy to przepłacić zdrowiem lub nawet życiem swoim i innych.

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Wielu kierowcom wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem jezdnie mogą być już przymrożone, a w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, rozwadze i ostrożności. Stosujmy się do ograniczeń prędkości i szanujmy prawo drogowe.

  • Uszkodzony samochód z radiowozem w tle
  • Uszkodzony samochód