Przedszkolaki z powiatu nyskiego wiedzą już jak ratować życie - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Przedszkolaki z powiatu nyskiego wiedzą już jak ratować życie

Data publikacji 22.11.2019

Policjanci z Nysy zakończyli warsztaty przeprowadzane w przedszkolach powiatu nyskiego, w ramach III edycji programu „Przedszkolak ratuje”. Podczas zajęć funkcjonariusze wspólnie z strażakami, studentami i pracownikami biblioteki pedagogicznej uczyli dzieci jak udzielić pierwszej pomocy i zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo. Wszystkie spotkania były doskonałą lekcją połączenia zabawy z przekazywaniem istotnej wiedzy, przynoszącej nieoceniony efekt w postaci ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

Przez 3 miesiące w ramach akcji "Przedszkolak ratuje" nyscy policjanci wraz z strażakami oraz pozostałymi współorganizatorami odwiedzili w sumie 68 przedszkoli na terenie całego powiatu. Głównym celem przedsięwzięcia było nauczanie dzieci w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy oraz upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie i kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń życia i zdrowia.

Podczas spotkań informowano dzieci jak zachować się na drodze, w domu i w miejscach zabaw. Uczono również w jaki sposób prawidłowo przeprowadzić masaż serca i jakich informacji udzielić dzwoniąc na nr alarmowy 112.

Realizacja projektu zakończy się 12 grudnia br. uroczystą Galą Finałową „Przedszkolak ratuje”, na której dzieci zaprezentują zdobyte umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach kryzysowych.

Patronat nad projektem objęli Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Nysie st. bryg. Arkadiusz Kuśmierski oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie prof. Przemysław Malinowski.

  • Policjantka i strażak uczą dzieci jak sprawdzić czynności życiowe
  • Policjantka i strażak uczą dzieci jak sprawdzić czynności życiowe
  • Policjantka uczy dzieci jak ułożyć osobę w pozycji bezpiecznej