Dzieci odwiedziły nyską komendę - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Dzieci odwiedziły nyską komendę

Data publikacji 05.11.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie gościli uczniów Szkół Podstawowych Nr 10 w Nysie i Prusinowic. Dzieci mogły zapoznać się bliżej z pracą policjantów, w tym technika kryminalistyki oraz przewodnika psa oraz zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Uczniowie obejrzeli również pomieszczenia jednostki.

Kolejny już raz Komendę Powiatową Policji w Nysie odwiedzili mali goście. Tym razem o pracy funkcjonariuszy dowiedzieli się uczniowie klas III z Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie oraz uczniowie klas I-III w Prusinowicach. W ubiegłym tygodniu policjantka z Zespołu ds. Nieletnich nadkom. Małgorzata Jeżewska wyjaśniła dzieciom, czym zajmuje się Policja oraz zaprezentowała sprzęt, jaki jest używany w czasie pełnienia służby przez mundurowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z policyjnym technikiem kryminalistyki, który pokazywał dzieciom jak zabezpiecza miejsce zdarzenia i zdejmuje odciski palców. Możliwość odwzorowania własnych linii papilarnych i zachowania ich na pamiątkę, wywołała u zwiedzających ogromną radość.

Na koniec najmłodsi obejrzeli policyjne radiowozy i spotkali się z przewodnikiem psa policyjnego, który opowiedział, jak dużo trudu wymaga wyszkolenie takich czworonogów, by później pomagały policjantom w ich pracy.

  • Policjant z psem służbowym, opowiada dzieciom o tresurze
  • Uczeń ubrany w sprzęt bojowy stoi przy radiowozach
  • Uczennica ubrana w kask policyjny z pałką służbową stoi przy radiowozach
  • Policjantka z uczniami odbija linie papilarne
  • Zdjęcie grupowe z uczniami i policjantami