Mali ratownicy z powiatu nyskiego - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Mali ratownicy z powiatu nyskiego

Data publikacji 08.10.2019

Akcja „Przedszkolak ratuje” zagościła już na dobre w przedszkolach powiatu nyskiego. Maluchy z głuchołaskiej i skoroszyckiej gminy znają już numery alarmowe i wiedzą jak wezwać pomoc. Sztuka ratowania ludzkiego życia nie jest wcale prosta, dlatego warto ją przekazywać już najmłodszym.

Wspólna akcja "Przedszkolak ratuje" organizowana przez Komendę Powiatową Policji w Nysie, z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie, Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Opolu Filia w Nysie, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, zagościła już na dobre w nyskim powiecie. W ramach projektu nyscy policjanci i strażacy odwiedzili już przedszkolaków z gminy Głuchołazy i Skoroszyce.

Głównym celem przedsięwzięcia jest nauczanie dzieci w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy, upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń życia i zdrowia. O bezpieczeństwie na drodze, w domu i w miejscach zabaw, opowiedziała funkcjonariuszka Zespołu ds. Nieletnich st. sierż. Joanna Hałajewska. Policjantka wskazała  również niebezpieczeństwa jakie czyhają na najmłodszych każdego dnia i utrwaliła znajomość numerów alarmowych. Strażacy pokazali dzieciom jak zachowywać się w przypadku omdlenia, wtedy gdy nie ma w pobliżu osoby dorosłej. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomach, a następnie pod okiem służb ćwiczyły wdechy i uciskania. Całe spotkanie było doskonałą lekcją – połączenia zabawy z przekazywaniem istotnej wiedzy, przynoszącej nieoceniony efekt w postaci ratowania życia.

W warsztatach uczestniczył Poseł na Sejm RP – Rajmund Miller, Członek Zarządu Województwa Opolskiego- Antonii Konopka oraz Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Nysie Henryka Wołochacz.

  • Przedszkolaki ćwiczą pozycję boczną ustaloną
  • Pamiątkowe zdjęcie z Posłem Millerem
  • Poseł Miller uczy resuscytacji
  • Strażak i policjantka pokazują resuscytację
  • Pamiątkowe zdjęcie z przedszkolakami
  • Pamiątkowe zdjęcie z przedstawicielem nyskiego Starostwa p. Henryką Wołochacz