Poszukiwany, nietrzeźwy i jechał "na zakazie" - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Poszukiwany, nietrzeźwy i jechał "na zakazie"

Data publikacji 23.09.2019

Blisko 1 promil alkoholu w organizmie miał kierowca opla, którego zatrzymali otmuchowscy policjanci. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że jest poszukiwany za wcześniejszą jazdę „na podwójnym gazie” i posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. O dalszym losie 37-latka zdecyduje teraz sąd, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj tj. 22 września tuż przed 24:00, na jednej z ulic w Otmuchowie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla. Mężczyzna nie okazał dokumentu uprawniającego go do kierowania pojazdami. Policjanci sprawdzili 37-latka w policyjnych bazach danych. Okazało się, że ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami i dodatkowo jest poszukiwany do odbycia 6 miesięcznej kary pozbawienia wolności za wcześniejszą jazdę „na podwójnym gazie”.

37-letni mieszkaniec gminy Otmuchów trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu, a tym samym niestosowanie się do jego wyroku, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Pamiętajmy!

  • będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
  • nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
  • mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
  • możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;
  • następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego.