Trwa bezpieczna droga do szkoły - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Trwa bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 21.09.2019

Po raz kolejny nyscy policjanci spotkali się z najmłodszymi, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” nasi profilaktycy rozmawiali z przedszkolakami i uczniami klas I-III, o tym jak właściwie zachować się na drodze i podczas wolnych chwil na podwórku. To ważne, aby dzieci wiedziały kiedy i gdzie mogą przejść przez drogę i co zrobić kiedy zaczepi ich ktoś nieznajomy.

Od początku września, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” nyscy policjanci odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach. Podczas spotkań najmłodsi dowiadują się wszystkiego co ważne dla ich bezpieczeństwa. Policjanci w rozmowach z najmłodszymi odpowiadają na pytania o to gdzie można przejść przez jezdnię, na jakim świetle i jak się zachować kiedy nie ma wyznaczonego przejścia. O tym wszystkich opowiadają w trakcie spotkań w przedszkolach i pierwszych trzech klasach podstawówek. Przestrzegają przed rozmowami z nieznajomymi i podkreślają, żeby pod żadnym pretekstem nie wsiadać do samochodu takiej osoby. Dzieci muszą wiedzieć, że w sytuacji zagrożenia wszystko metody samoobrony są dozwolone, więc policjanci radzą co zrobić i jak wezwać pomoc gdy im coś zagraża.

Policyjni profilaktycy przypominają również numery alarmowe, pod którymi dzieci znajdą pomoc w razie wypadku, pożaru czy potrzeby pomocy lekarskiej. To ważne by je pamiętać, a kiedy musimy pod nie zadzwonić, o tym żeby zachować spokój.

Pamiętajmy, że trud wychowawczy spoczywa na wszystkich dorosłych, którzy są w codziennym otoczeniu dzieci. Dlatego rozmawiajmy z dziećmi w domach i uczmy je od najmłodszych lat jak zadbać o bezpieczeństwo na drodze i nie tylko. Zadbajmy o to, aby wzajemnie się szanowały.

  • Pogadanki na temat bezpieczeństwa z uczniami SP w Nowakach i pamiątkowe zdjęcie
  • Policjantka rozdaje uczniom SP w Prusinowicach książeczki "Przedszkolak"
  • Policjantka opowiada przedszkolakom z Nowak o bezpieczeństwie