Pijany kierował ciężarówką - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Pijany kierował ciężarówką

Data publikacji 18.09.2019

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 37-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę ciężarowej scanii i na otmuchowskiej obwodnicy spowodował kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Apelujemy do kierowców aby pamiętali, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie i życie ludzkie. Dlatego nie warto ryzykować, a w drogę zawsze ruszać trzeźwym.

W czwartek tj. 12 września około godziny 10:20 policjanci z nyskiej drogówki zostali wezwani na otmuchowską obwodnicę, gdzie miała miejsce kolizja. Tam kierowca ciężarowej scanii, nie dostosował prędkości i nie wyhamował przed osobowym peugeotem, który stał w zatorze drogowym i najechał na jego tył. Następnie peugeot pchnięty przez ciężarówkę uderzył w tył osobowego forda, ten z kolei najechał na tył opla. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznali kierujący peugeotem oraz pasażerka opla. Ich życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kiedy policjanci poddali badaniu na stan trzeźwości kierowcę ciężarówki, okazało się, że w organizmie ma ponad 3 promile alkoholu. 37-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy jednak, że oprócz odpowiedzialności prawnej, na kierowcach spoczywa przede wszystkim odpowiedzialność za życie i zdrowie ludzkie. Nietrzeźwi za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Nie popełniajmy tego błędu i w drogę zawsze ruszajmy na trzeźwo.