Bezpieczne ferie z paczkowskimi policjantami - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Bezpieczne ferie z paczkowskimi policjantami

Data publikacji 04.02.2019

Funkcjonariusze z Paczkowa wspólnie z pracownikami Ośrodka Kultury przeprowadzili działania w zakresie profilaktyki na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli zasady, które warto stosować, by ferie były bezpieczne.

W miniony czwartek tj. 31 stycznia policjanci z Komisariatu Policji w Paczkowie wspólnie z pracownikami Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie zorganizowali spotkanie dla dzieci przebywających na tegorocznych feriach zimowych. Podczas prelekcji mundurowi rozmawiali z dziećmi na tematy związane z bezpieczeństwem podczas zimowego wypoczynku. Udzielali porad dotyczących możliwości zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom związanym z zabawą na podwórku. Omówili również zasady bezpiecznego zachowania się w domu i spędzania wolnego czasu.

Dodatkowo podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drogach. Omówili również korzyści płynące z noszenia elementów odblaskowych przez uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariuszka z Zespołu ds. Nieletnich z nyskiej komendy poruszyła tematy odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne oraz przejawy demoralizacji. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjantka przypomniała także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas aktywnego wypoczynku na stokach i lodowisku.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał odblaski oraz książeczki profilaktyczne.

  • Bezpieczne ferie z paczkowskimi policjantami
  • Bezpieczne ferie z paczkowskimi policjantami
  • Bezpieczne ferie z paczkowskimi policjantami
  • Bezpieczne ferie z paczkowskimi policjantami
  • Bezpieczne ferie z paczkowskimi policjantami