Zadbaliśmy o bezpieczeństwo pieszych - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Zadbaliśmy o bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 31.01.2019

Policjanci z nyskiej drogówki przeprowadzili działania pn „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas całodziennej akcji funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem pieszych i kierujących jednośladami, zwracając uwagę na naruszenia popełniane wobec nich, jak również przez nich samych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z nyskiej komendy włączyli się wczoraj w ogólnopolską akcję pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Przepisy ruchu drogowego szczegółowo regulują kwestię zachowania się na drodze, niestety nie wszyscy się do nich stosują. Dlatego mundurowi kolejny raz dbali o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Podczas prowadzonych działań mundurowi nadzorowali miejsca szczególnie narażone na wystąpienie zdarzeń z udziałem niechronionych. Zwracali uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Przyglądali się czy piesi i rowerzyści, nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, przechodzeniu w miejscach dozwolonych oraz o zachowaniu szczególnej ostrożności, gdyż zarówno rowerzyści jaki i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni. Prowadząc samochód zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii.