Kierowco zwróć uwagę na pieszych! - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Kierowco zwróć uwagę na pieszych!

Data publikacji 09.01.2019

Policjanci z Nysy prowadzili czynności na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem pieszej, do którego doszło przy ul. Prusa. Zmieniające się warunki pogodowe znacznie utrudniają jazdę i ograniczają widoczność. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa warto nosić odblaski, nawet w terenie zabudowanym. Pamiętajmy również o ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania. Piesi i rowerzyści, a w szczególności seniorzy są najbardziej zagrożoną grupą wiekową wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. 

Do zdarzenia doszło wczoraj tj. 8 stycznia około godz. 7:00 w Nysie na ul. Prusa. Tam 41-letnia kierująca osobowym peugeotem nie zachowała szczególnej ostrożności i na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 66-letnią mieszkankę miasta, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. Kierująca w chwili zdarzenia była trzeźwa. Sprawą zajmą się teraz policjanci z Nysy.

Pamiętajmy pieszy w kontakcie z samochodem to zawsze potencjalne i bezpośrednie zagrożenie jego życia i zdrowia. Okres zimowy charakteryzuje się zmienną pogodą. Szybko zapadający zmierzch, częste opady deszczu ze śniegiem, śliska nawierzchnia powodują, że warunki na drodze są niebezpieczne. Prowadząc samochód zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii.

Ważne jest również, by niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni na drodze. Dlatego pamiętajmy o używaniu odblasków, zwłaszcza gdy poruszamy się w terenie niezabudowanym oraz poboczem po nieoświetlonych drogach.