Piątkowi kierowcy z promilami - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Piątkowi kierowcy z promilami

Data publikacji 07.01.2019

Dwóch nietrzeźwych kierowców wpadło w ręce policjantów w Nysie. Pierwszy z nich został zatrzymany dzięki czujności świadków, po tym jak przyjechał na stację zatankować samochód. Drugi natomiast wpadł w ręce policjantów, gdyż jechał całą szerokością jezdni. Obaj mężczyźni mieli ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkańców powiatu nyskiego czeka teraz sprawa w sądzie. Grozi im nawet do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W miniony piątek tj. 4 stycznia, około godziny 18:20, dyżurny nyskiej komendy został powiadomiony o kierowcy peugeota, który jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Miał on przyjechać na jedną ze stacji paliw w mieście aby zatankować samochód. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci z nyskiej drogówki. Już po chwili okazało się, że 22- letni kierowca peugeota jest nietrzeźwy. Wynik badania pokazał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkańcowi powiatu nyskiego za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zatrzymano prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Tego samego dnia, około godz. 21: 35 w Nysie na ul. Wrocławskiej funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który jechał całą szerokością jezdni. Przypuszczenia mundurowym o tym, że kierowca zdecydował się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie” szybko się potwierdziły. Badanie stanu trzeźwości pokazało, że 57-letni mieszkaniec naszego powiatu ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo kierował samochodem, nie mając przy sobie wymaganego podczas kontroli prawa jazdy.

Zatrzymanym za jazdę w stanie nietrzeźwości poza utratą uprawnień do kierowania grozi również kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.