Policjanci uratowali życie młodemu mężczyźnie - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Policjanci uratowali życie młodemu mężczyźnie

Data publikacji 03.01.2019

Nyscy policjanci uratowali życie 23-latka, który próbował odebrać sobie życie. Funkcjonariusze dojeżdżając na miejsce interwencji, zauważyli mężczyznę, który wspinał się na poręcz mostu. Mundurowi natychmiast zareagowali i niemalże w ostatniej chwili uniemożliwili młodemu mężczyźnie skok. Mieszkaniec powiatu nyskiego trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Zdarzenie miało miejsce 25 grudnia tuż po godz. 19.00. Wtedy to dyżurny nyskiej policji odebrał niepokojące zgłoszenie, z którego wynikało, że młody mężczyzna wychodząc z domu oznajmił rodzicom, że popełni samobójstwo skacząc z mostu. Kiedy sierż. sztab. Tomasz Wojdyło wraz z post. Kamilem Poniewierskim dojeżdżali na miejsce interwencji, na ul. Bema w Nysie zauważyli młodego mężczyznę, który przechodził przez poręcz mostu.

Policjanci natychmiast zatrzymali radiowóz i podbiegli do mężczyzny. Niemalże w ostatniej chwili chwycili go, uniemożliwiając skok do wody. Następnie przeciągnęli 23-latka na bezpieczną stronę mostu.

Uratowany mieszkaniec powiatu nyskiego trafił pod opiekę lekarzy. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych jego życiu nie zagrażaj już niebezpieczeństwo.