Samoobsługowy alkomat w korfantowskim komisariacie - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Samoobsługowy alkomat w korfantowskim komisariacie

Data publikacji 03.01.2019

Komisariat Policji w Korfantowie posiada już samoobsługowy alkomat. Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Korfantowie podinsp. Zbigniewa Hazika przekazał urządzenie zakupione ze środków Gminy Korfantów. Jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego województwa.

Dzięki środkom przekazanym przez Burmistrza Korfantowa – Janusza Wójcika, Komisariat Policji w Korfantowie dysponuje nowym samoobsługowym alkomatem. Urządzenie to zamontowane jest w holu miejscowego komisariatu przy ul. Powstańców Śląskich 5a, obok stanowiska kierowania „dyżurki”.

Dzięki zainstalowanemu urządzeniu, każdy odpowiedzialny kierowca może zweryfikować swój stan trzeźwości przed rozpoczęciem jazdy. Menu alkomatu jest intuicyjne, osoby chcące się przebadać, nie powinny mieć problemów z jego obsługą. Informacje wyświetlane na urządzeniu, krok po kroku wskażą jak postępować, aby wykonać badanie.

Przypominamy !!!

- jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie.
- w przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰ to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowanie jako przestępstwo.

Kierowca będący pod działaniem alkoholu nie może prowadzić samochodu! Za takie zachowanie grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo taki kierowca stwarza zagrożenie życia i zdrowia swojego i innych uczestników dróg.

  • Samoobsługowy alkomat w korfantowskim komisariacie
  • Samoobsługowy alkomat w korfantowskim komisariacie