Podsumowaliśmy akcję "Znicz 2018" - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Podsumowaliśmy akcję "Znicz 2018"

Data publikacji 05.11.2018

Wczoraj o godz. 24 zakończyła się trwająca 5 dni akcja pod kryptonimem „ZNICZ 2018” . W ciągu tych kilku dni na terenie naszego powiatu policjanci odnotowali 19 kolizji. Mundurowi zatrzymali 9 kierujących, którzy nie powinni poruszać się pojazdami z uwagi na ich stan trzeźwości. Już po raz kolejny, z nyskimi policjantami współpracowali funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Tegoroczna akcja "Znicz” rozpoczęła się na naszych drogach 31 października. Przez 5 dni policjanci wspierani przez Straż Miejską, na terenie całego powiatu czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy podróżowali w miejsca spoczynku swoich bliskich.

Od 31 października do 4 listopada do godziny 24.00 na drogach powiatu nyskiego nie doszło do wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 19 kolizji.

Funkcjonariusze, jak co roku podczas akcji „ Znicz” w trakcie służby wykorzystywali radiowozy oznakowane oraz te wyposażone w wideo rejestratory. Sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. W ciągu tych 5 dni mundurowi zatrzymali 9 kierujących pod wpływem alkoholu.

W rejonach cmentarzy policjanci kierowali ruchem, wskazywali miejsca parkingowe oraz udzielali informacji na temat zmian organizacji w ruchu, które jak co roku występowały w rejonie nekropolii.

  • Podsumowaliśmy akcję "Znicz 2018"
  • Podsumowaliśmy akcję "Znicz 2018"
  • Podsumowaliśmy akcję "Znicz 2018"