Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę

Data publikacji 31.07.2018

Choć wypoczywali w czasie wolnym od służby nad jeziorem, nie wahali się ani chwili, by zdecydowanie zareagować. Mowa tu o otmuchowskich policjantach. Ich uwagę zwrócił tor jazdy osobowego nissana. Okazało się, że siedzący za kierownicą samochodu mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do lat 2 więzienia.

W sobotni wieczór, tj. 28 lipca br., funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Otmuchowie w czasie wolnym od służby przebywając nad nyskim jeziorem zauważyli osobowego nissana. Jego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Kiedy samochód zatrzymał się na skarpie przy plaży, policjanci natychmiast ruszyli w jego kierunku aby udaremnić mu dalszą jazdą.

Przypuszczenia policjantów potwierdziło badanie stanu trzeźwości, przeprowadzone przez partol wezwany na miejsce. Okazało się, że 44-letni mieszkaniec gminy Dąbrowa miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości przed sądem. Musi się liczyć z karą nawet do 2 lat więzienia oraz sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy!

Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem jest wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Nasza uwaga jest rozproszona, reakcje na różne sytuacje na drodze spowolnione, a wyobraźnia skłania do brawury. Zatem kierowco, w podróż ruszaj tylko trzeźwy.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.