Zachowajmy rozsądek podczas upałów! - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Zachowajmy rozsądek podczas upałów!

Data publikacji 30.07.2018

Słoneczna pogoda i wysoka temperatura sprzyjają wypoczynkowi. Nie zapominajmy jednak o nakryciach głowy, odpowiednim nawodnieniu organizmu i unikaniu zbyt długiego pobytu na słońcu. Kierowcy podróżujący podczas upałów, mogą mieć osłabioną koncentrację i opóźniony czas reakcji. Dla wielu osób wysokie temperatury mogą stanowić realne zagrożenie. Zadbajmy o własne życie i postępujmy z rozsądkiem.

Przed nami kolejne upalne dni, które dla wielu osób mogą stanowić realne zagrożenie. Brak rozsądku i wyobraźni w połączeniu z wysoką temperaturą mogą być bardzo niebezpieczne. Policjanci apelują, by nie zostawiać w samochodzie, nawet na krótki czas, dzieci, osób starszych i zwierząt. Takie lekkomyślne działanie może skutkować utratą zdrowia, a nawet życia.

W czasie upałów kiedy temperatura sięga nawet 30 stopni najlepiej pozostać w domu. Nie zapominajmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu, które w takim czasie jest wskazane dla wszystkich, także dla zmęczonych temperaturą kierowców. Upały mogą osłabiać koncentrację i opóźniać czas reakcji.

Musimy pamiętać również, że czas wolny spędzany nad wodą nie jest czasem wolnym dla naszego rozsądku. Nie wchodźmy nagle do wody, gdy jesteśmy rozgrzani słońcem. Mierzmy siły na zamiary - czasami nie warto szukać ochłody daleko od brzegu. Wypoczywajmy na strzeżonych kąpieliskach. Tam zawsze można liczyć na pomoc ratowników wodnych.

Pamiętajmy przy tym, że najgorszym doradcą jest alkohol. Osłabia on naszą koncentrację, siłę i umiejętności, dodaje natomiast niepotrzebnej brawury. Woda jest żywiołem i nie wybacza błędów.