Zmiana organizacji ruchu podczas Festiwalu Ognia i Wody - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Zmiana organizacji ruchu podczas Festiwalu Ognia i Wody

Data publikacji 13.07.2018

Kolejny Festiwal Ognia i Wody na jeziorze nyskim już w najbliższą sobotę. Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem kierowców oraz osób biorących udział w imprezie. Działania funkcjonariuszy skoncentrowane będą na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku w rejonie jeziora na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci podejmą wszelkie możliwe działania, aby pomóc wszystkim bezpiecznie dotrzeć i wrócić z festiwalu.

14 lipca (sobota) od godz. 16.00 nyscy policjanci rozpoczną zabezpieczenie Festiwalu Ognia i Wody, który odbędzie się na jeziorze nyskim. Wspólne działania Policji oraz innych służb będą polegały głównie na zapewnieniu płynnego i bezpiecznego przejazdu w rejonie jeziora, na drogach dojazdowych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.

Zadaniem policjantów będzie również eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. W tym dniu, w rejonie jeziora nyskiego zostaną wprowadzone również zmiany w organizacji ruchu. Warto się z nimi zapoznać!!!

Od drogi krajowej nr 46 poprzez Skorochów, ul. Słoneczną, Saperską do ul. Mieczysława 1 będzie odbywał się ruch w jednym kierunku. Ponadto od godz. 18.00 do godz. 03.00 zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy przez tamę zbiornika nyskiego (możliwy tylko wyjazd) w kierunku ul. 3 Maja.

Dodatkowo około godz. 19.00 na drodze krajowej nr 46 na skrzyżowaniu (rondo) z drogami powiatowymi do Goświnowic i Głębinowa zostanie zamknięty wjazd w kierunku Nysy, a objazd zostanie skierowany przez obwodnicę Nysy.

Największe natężenie ruchu spodziewane jest po zakończeniu imprezy przed 24.00. W tym też czasie wprowadzona będzie ręczna regulacja ruchem w najbardziej newralgicznych pkt tj. na skrzyżowaniu ul. Mieczysława 1, Ujejskiego i Saperskiej i tu szczególnie prosimy kierujących i pieszych o bezwzględne baczne obserwowanie tego miejsca i stosowanie się do wskazań i poleceń policjantów.

Osobom, które przyjadą na imprezę z okolic Opola, Brzegu, Grodkowa zaleca się aby nie jechały w kierunku Nysy, a wybierały objazd przez obwodnicę miasta Nysy.

Zachęcamy również do korzystania z Komunikacji Miejskiej, która w tym dniu uruchomi dodatkowe kursy.

Jednocześnie informujemy, iż w przypadku gdy pojazdy będą zaparkowane w miejscu zabronionym i będą utrudniać ruch lub zagrażać bezpieczeństwu, zostaną usunięte na koszt właściciela pojazdu.