W drogę tylko na trzeźwo - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

W drogę tylko na trzeźwo

Data publikacji 03.07.2018

Na drogach wciąż zdarzają się kierowcy, którzy w podróż ruszają na „podwójnym gazie”. Dlatego aby ich wyeliminować policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nyskiej komendy przez kilka godzin prowadzili akcję „Trzeźwy poranek” w Głuchołazach. W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 400 kierujących, z czego 2 odważyło się na jazdę w stanie nietrzeźwości.

2 lipca, od godziny 5.00 rano do godz. 09.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nyskiej komendy prowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”w Głuchołazach. Głównym ich zadaniem było zbadanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu jak największej liczby uczestników ruchu drogowego. Tym samym wyeliminowanie jak największej ilości kierujących będących pod wpływem alkoholu. Badaniu takiemu w ciągu kilku godzin poddanych zostało blisko 400 kierujących.

Policjanci ujawnili 2 osoby, które zdecydowały się kierować pojazdami po spożyciu alkoholu. Obaj zatrzymani mieli ponad pól promila alkoholu w organizmie. Jeden z nietrzeźwych kierowców, dodatkowo posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz każdy z nich, za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy!

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Pomimo przeprowadzanych akcji policyjnych i nagłaśnianiu ich w lokalnych mediach nadal nietrzeźwi kierujący stanowią duże zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także innych. Apelujemy zatem o trzeźwość za kierownicą.