Policyjne działania "Telefony" - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Policyjne działania "Telefony"

Data publikacji 29.06.2018

Rozproszona uwaga, brak skupienia i stałej obserwacji drogi, to efekt używania telefonu podczas prowadzenia pojazdu. Nyska drogówka włączyła się w ogólnokrajowe działania pn. „Telefony”. Celem tej akcji jest minimalizowanie zagrożeń w ruchu drogowym powodowanych przez kierujących, którzy w sposób niedozwolony korzystają z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Nysie od wczesnego rana prowadzą działania pod nazwą „Telefony”. Założeniem i głównym celem tej akcji jest podnoszenie wiedzy i świadomości kierujących w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Rozmowa przez telefon komórkowy podczas jazdy dekoncentruje kierującego i rozprasza jego uwagę. Dlatego też policjanci kontrolują kierowców i informują o zagrożeniach spowodowanych takim zachowaniem.

Kierowcy z korzystający podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku mogą spodziewać się mandatów karnych i utraty punktów. Brak skupienia i oderwanie wzroku od ,,drogi” powoduje, że w tym czasie przejeżdżamy nawet kilkadziesiąt metrów bez żadnej kontroli. Na takie zachowania nie może być przyzwolenia,. Każdy uczestnik ruchu drogowego, bez względu na to czy jest kierowcą, rowerzystą lub pieszym powinien czuć się bezpiecznie.

Dla przypomnienia: zgodnie z prawem o ruchu drogowym "kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku". Za naruszenie tego zakazu kierowcy grozi mandat karny w kwocie 200 złotych oraz otrzymanie 5 punktów karnych.

  • Policyjne działania "Telefony"
  • Policyjne działania "Telefony"
  • Policyjne działania "Telefony"
  • Policyjne działania "Telefony"
  • Policyjne działania "Telefony"
  • Policyjne działania "Telefony"