Nyskie działania "Alkohol i narkotyki" - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Nyskie działania "Alkohol i narkotyki"

Data publikacji 24.04.2018

Cały dzień trwała policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”, która miała na celu eliminację kierujących po spożyciu alkoholu oraz pod działaniem środków odurzających. Akcja była prowadzona na drogach powiatu nyskiego. W trakcie działań funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość blisko 350 kierujących, z czego 2 zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nysie każdego dnia kontrolują stan trzeźwości kierujących w celu ujawniania i eliminowania tych osób, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Tego typu działania wpływają na zmniejszenie ilości wypadków i kolizji powodowanych przez tę grupę nieodpowiedzialnych kierowców. Przede wszystkim chodzi o poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez wdrożenie kierowcom zasad bezpiecznego poruszania się i właściwego zachowania na drodze.

Wczoraj (23 kwietnia) podczas działań, funkcjonariusze oprócz stanu trzeźwości kierujących, sprawdzali również stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz bezpiecznego przewożenia dzieci. Policjanci dyscyplinowali także kierowców łamiących wszelkie przepisy ruchu drogowego, w tym szczególnie dotyczące prędkości i manewrów wyprzedzania.

W trakcie działań policjanci przebadali blisko 350 kierujących, z czego 2 zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. „Rekordzista” jechał rowerem. Został zatrzymany w miejscowości Przechód około godz. 16.00. Kiedy policjanci przebadali go na zawartość alkoholu w organizmie wynik pokazał ponad 1,5 promila. Za takie wykroczenie grozi kara aresztu albo grzywny. Drugi z kierowców wpadł osobowym fiatem. Badanie na zawartość alkoholu pokazało, że 34-letni mieszkaniec powiatu nyskiego jest nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 0,5 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w systemie okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do więzienia. Teraz za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu stanie przed sądem.

  • Nyskie działania "Alkohol i narkotyki"
  • Nyskie działania "Alkohol i narkotyki"
  • Nyskie działania "Alkohol i narkotyki"