Pomagajmy poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! - Aktualności - KPP Nysa

Aktualności

Pomagajmy poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa!

Data publikacji 09.03.2018

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której każdy obywatel może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania czy pracy. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostaje zweryfikowane przez funkcjonariuszy. Zachęcamy do korzystania z tego interaktywnego narzędzia, które daje możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie.

W województwie opolskim Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września 2016 roku. Od tego momentu każdy mieszkaniec powiatu nyskiego ma realny wpływ na swoje bezpieczeństwo.

Od początku funkcjonowania aplikacji, mieszkańcy naszego powiatu zgłosili blisko 3500 zagrożeń. W zdecydowanej większości dotyczyły one spożywania alkoholu, przekraczania dozwolonej prędkości czy też niewłaściwego parkowania. Policjanci, którzy na miejscu weryfikowali te zgłoszenia, potwierdzili prawie 47 % z nich.

Pamiętajmy jednak, że w katalogu dostępnych zagrożeń oprócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również zagrożenia, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo innych osób. Wśród tych zagrożeń jest kategoria „Bezdomność”. Jeśli widzimy śpiącego na dworze bądź w pustostanie człowieka - nie przechodźmy obok niego obojętnie. W obecnym momencie, kiedy to temperatury na zewnątrz sięgają blisko zera, szczególnie ważne jest przekazywanie Policji, straży miejskiej czy innym służbom informacji o osobach bezdomnych.

Powyższe informacje można przekazać dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 997, jak też z wykorzystaniem aplikacji Moja Komenda czy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.