KPP Nysa

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Odszedł na wieczną służbę...

  Z ogromnym smutkiem informujemy, że 4 sierpnia 2020 roku zmarł nasz Kolega i oddany Policjant st. asp. Sławomir Michalewski. We wrześniu skończyłby 60 lat. Odchodząc pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę, bliskich, przyjaciół i kolegów.

 2. Włamywał się do mieszkań w warunkach recydywy

  Do 15 lat więzienia grozi 28-letniemu mieszkańcowi Nysy. Mężczyzna podejrzany jest o szereg włamań do mieszkań. W jego zainteresowaniu był sprzęt komputerowy, telefony komórkowe oraz biżuteria. Zatrzymany działał w warunkach recydywy. Teraz usłyszał kolejnych 5 zarzutów.

 3. 10-letni nysanin zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Stok nie jest dla bałwanów”

  Komendant Powiatowy Policji w Nysie mł. insp. Edwarda Flaga, w imieniu Komendanta Głównego Policji, wręczył laureatowi dyplom i nagrody za udział w ogólnopolskim konkursie „Stok nie jest dla bałwanów”. Zwycięzcą konkursu w kategorii wiekowej 5-10 lat - spot filmowy - został Jędrzej Rawluk z Nysy. Gratulujemy Jędrzej za pomysłowość i życzymy dalszych sukcesów.

 4. Trwa nabór do służby w Policji

  Nyska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie. Pierwszy krok to złożenie dokumentów w Zespole ds. Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie. Dokumenty można również składać całodobowo u oficera dyżurnego tutejszej jednostki.

 5. Promocja zawodu policjanta i wsparcie weekendowych pikników

  Nyscy policjanci spotkali się z rodzinami podczas weekendowych pikników. Pokaz sprzętu i wyposażenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na uczestników imprez. Spotkanie z tak liczną grupą mieszkańców było również wyśmienitą okazją do promocji naszego zawodu.

 6. Nie daj się oszukać na "policjanta"

  Przestępcy wciąż modyfikują swoje metody, tak aby wyłudzić nasze oszczędności. Często pod presją czasu, starają się przekonać osoby starsze do opowiedzianych przez nich historii. Niestety, wciąż zdarzają się osoby, które dają się oszukać. W ostatnich dniach przekonała się o tym jedna z nyskich seniorek. Apelujemy do ludzi młodych - w rozmowach z najbliższymi, ostrzegajmy ich o takich sytuacjach!

 7. Jeden był pijany, drugi z zakazem - obaj przekroczyli prędkość

  Funkcjonariusze z nyskiej grupy „speed” przerwali niebezpieczną jazdę 2 kierującym volkswagenami. 28-latek w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 73 km/h i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Drugi z mężczyzn pędził z prędkością 129 km/h na obowiązującej „setce”. Dodatkowo badanie stanu trzeźwości pokazało, że 21-latek w organizmie ma ponad 1 promil alkoholu. Pamiętaj, lekceważenie ograniczeń prędkości to jedna z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń na naszych drogach. Bądźmy ostrożni i szanujmy prawo, a wtedy na drogach będzie bezpieczniej.

 8. Uwaga - Cyberwirus!!!

  W czasie pandemii, znaczna część naszej aktywności towarzyskiej i zawodowej przeniosła się do sieci internetowej. W ten sposób zabezpieczamy się przed koronawirusem. Musimy jednak uważać, na zagrożenia spoza realnego świata czyli na wirusy komputerowe. Mogą one nam wykraść nasze dane wrażliwe, pieniądze z banku czy też korzystać z naszych kont społecznościowych. Przeczytajcie o bieżących cyberzagrożeniach oraz o sposobach, jak możemy się przed nimi ustrzec.

Polecane strony

znakowanie rowerów
Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie