KPP Nysa

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Rozmawialiśmy o bezpiecznym wypoczynku nad wodą

  Policjanci z otmuchowskiego komisariatu w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Otmuchowie i Wójcicach. Wspólnie z strażakami oraz ratownikami WOPR uczyli jak udzielać pierwszej pomocy oraz jak bezpiecznie podróżować. Mundurowi rozmawiali też o zasadach prawidłowego i bezpiecznego zachowania w czasie letniego wypoczynku.

 2. Trzeźwy poranek na terenie powiatu nyskiego

  Ponad 700 przebadanych kierujących, wśród nich 4 zatrzymanych pod wpływem alkoholu. To bilans kilkugodzinnej policyjnej akcji „Trzeźwy Poranek”, która odbyła się na terenie powiatu nyskiego. Policjanci z drogówki wspomagani przez kolegów z Opola, kontrolowali pojazdy, aby wyeliminować z ruchu tych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu.

 3. Podsumowanie długiego weekendu w powiecie nyskim

  Kolejny długi weekend za nami. Wolne dni sprzyjały licznym wyjazdom za miasto. Funkcjonariusze ruchu drogowego od czwartku do niedzieli odnotowali 4 wypadki drogowe i 14 kolizji. Apele o rozwagę za kierownicą nie dotarły jednak do wszystkich, o czym świadczy liczba ujawnionych 6 nietrzeźwych kierowców na drogach naszego powiatu.

 4. Policyjni wodniacy rozpoczęli sezon

  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu - mł. insp. Rafał Stanisławski uczestniczył w otwarciu sezonu wodnego. Uroczystość odbyła się na Jeziorze Nyskim. W inauguracji wzięli również udział czescy i opolscy policjanci, ratownicy wodni, strażnicy rybaccy oraz przedstawiciele władz samorządowych.

 5. Spotkanie polsko-czeskich mundurowych

  Przedstawiciele polskiej i czeskiej policji spotkali się na międzynarodowej konferencji w Jeseniku. Podczas spotkania omówiono algorytmy działań prowadzonych w ramach współpracy, przy poszukiwaniu osób zaginionych. Nyską policję reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Nysie kom. Adam Bielecki.

 6. WPROWADZENIE KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W NYSIE

  Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, kom. Adam Bielecki został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Nysie. Uroczystość odbyła się w nyskiej komendzie, przy udziale przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych oraz policjantów i pracowników Policji.

 7. Bezpiecznie nad wodą - nyska policja radzi

  Słoneczna pogoda i wysoka temperatura sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Musimy jednak pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Upał, alkohol, brak wyobraźni - to główne przyczyny wypadków do jakich dochodzi nad wodą. Wypoczynek nad wodą to również czas działania złodziei. Przedmioty pozostawione bez opieki staja się łatwym celem. Nyscy policjanci apelują o rozwagę.

 8. Policjanci uczestniczyli w Festiwalu Piosenki Domów Dziecka Opolszczyzny

  Paczkowscy policjanci włączyli się w realizację „IV Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Domów Dziecka” organizowanej przez Dom Dziecka w Paczkowie. W festiwalu wzięło udział 9 placówek opiekuńczych, a każdy z uczestników otrzymał nagrodę od Komendanta Komisariatu Policji w Paczkowie- nadkom. Janusza Mormula. Dużym zainteresowaniem podczas imprezy cieszyło się stoisko promocyjne, przygotowane przez policjantów.

Polecane strony

znakowanie rowerów
Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie