KPP Nysa

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Zabezpieczone podróbki warte ponad 350 tysięcy złotych

  Zarzuty wprowadzania do obrotu odzieży z podrobionymi znakami towarowymi usłyszało 4 mężczyzn, którzy na nyskim targowisku oferowali do sprzedaży nielegalny towar. Policjanci wraz z funkcjonariuszami z Urzędu Celno Skarbowego zabezpieczyli ponad 2000 sztuk podrobionej odzieży. Przedstawiciele prawni pokrzywdzonych firm wstępnie oszacowali wartość zabezpieczonych towarów na kwotę blisko 350 000 złotych. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 2. Pożegnali się z mundurem

  I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Nysie podinsp. Dariusz Dregan podziękował za wieloletnią służbę funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Głuchołazach oraz Korfantowie. Na zasłużoną emeryturę odeszli Komendant Komisariatu Policji w Korfantowie nadkom. Piotr Kaczmarzyk, Komendant Komisariatu Policji w Głuchołazach nadkom. Jerzy Kopaczyński oraz Kierownik Referatu Prewencji w Głuchołazach asp. sztab. Marek Strojewski.

 3. Narada roczna w nyskiej Policji

  Nyska Policja podsumowała swoją pracę w 2017 roku. Komendant Powiatowy Policji w Nysie kom. Adam Bielecki wraz z kadrą kierowniczą przedstawili wyniki pracy osiągnięte w ubiegłym roku. W naradzie rocznej uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta oraz Prokurator Rejonowy w Nysie Sebastian Biegun.

 4. Promowali "zawód" policjanta na Targach Pracy

  Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nysie wzięli udział w Targach Pracy "Partner 2018". Osoby zainteresowane wstąpieniem do Policji otrzymały wszelkie informacje na temat koniecznych do spełnienia warunków oraz postępowania kwalifikacyjnego. Zainteresowani dowiedzieli się również o specyfice służby w poszczególnych pionach.

 5. Zatopiona łódź na jeziorze nyskim

  Policjanci Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej wraz z ratownikami na jeziorze nyskim odnaleźli zatopioną łódź motorową. Do jej utonięcia doszło przy pomoście stanicy WOPR. Funkcjonariusze wspólnie ze strażakami wyciągnęli ją na brzeg i przekazali właścicielowi.

 6. FERIE 2018- PUNKTY KONTROLI AUTOKARÓW w Nysie

  Na Opolszczyźnie rozpoczęły się ferie zimowe. Jednym z ważnych działań nyskich funkcjonariuszy są kontrole autokarów. Mundurowi sprawdzają stan techniczny autokarów oraz uprawnienia i trzeźwość kierowców wiozących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Pamiętajmy, że kontrolę może zgłosić każdy - nauczyciel, rodzic czy opiekun.

 7. Rozmawiali o służbie w policji

  W ramach działań promujących zawód policjanta spotkaliśmy się z gimnazjalistami szkoły sportowej w Nysie. Informowaliśmy młodzież jakie muszą spełnić wymagania i jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego do pełnienia służby w Policji. Spotkanie odbyło się w Pracowni Rozwoju Zawodowego w Nysie. Tego typu prelekcje mają zachęcić młodych ludzi, aby w przyszłości po zakończeniu edukacji wstępowali w szeregi naszej formacji.

 8. Aby droga do i ze szkoły była bezpieczna

  Nyscy policjanci odwiedzili dzieci z Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie. W ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" przypomnieli najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłowym poruszaniu się po drogach. Podkreślili jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze.

Polecane strony