KPP Nysa

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Apel do świadków wypadku

  Policjanci z Nysy poszukują świadków wypadku drogowego z 23 czerwca 2020 roku. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej pomiędzy Hanuszowem a Nysą. Tam, około godziny 8:20 kierujący nieustalonym dotąd pojazdem - prawdopodobnie typu bus – zjeżdżając z ronda potrącił rowerzystę, który przejeżdżał przez jezdnię drogą dla rowerów. W wyniku tego wypadku 22-letni mężczyzna doznał obrażeń ciała. Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Nysie pod numerami telefonów 47 8635261 lub 47 8635203.

 2. Za szybko, z promilami i przekręconym licznikiem

  Policjanci z nyskiej grupy „SPEED” ukrócili niebezpieczną jazdę kierowcy volkswagena. 32-letni mieszkaniec gminy Korfantów jechał z prędkością 89 km/h, na obwiązującej „czterdziestce”. Był też nietrzeźwy - w organizmie miał ponad promil alkoholu. Dodatkowo, stan licznika jego pojazdu okazał się zaniżony o ponad 15 000 przebytych kilometrów. Mężczyzna stracił już swoje uprawnienia i teraz odpowie przed sądem.

 3. Uwaga - Cyberwirus!!!

  W czasie pandemii, znaczna część naszej aktywności towarzyskiej i zawodowej przeniosła się do sieci internetowej. W ten sposób zabezpieczamy się przed koronawirusem. Musimy jednak uważać, na zagrożenia spoza realnego świata czyli na wirusy komputerowe. Mogą one nam wykraść nasze dane wrażliwe, pieniądze z banku czy też korzystać z naszych kont społecznościowych. Przeczytajcie o bieżących cyberzagrożeniach oraz o sposobach, jak możemy się przed nimi ustrzec.

 4. Podsumowanie czerwcowego weekendu

  Długi czerwcowy weekend za nami. Nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach nyskiego powiatu czuwali policjanci ruchu drogowego i prewencji. W tym czasie nie odnotowaliśmy żadnego wypadku, a jedynie 14 niegroźnych kolizji. Sprawdziliśmy ponad 600 osób na zawartość alkoholu - niestety 3 kierowców zdecydowało się na jazdę w stanie nietrzeźwości.

 5. Uwaga na oszustów wyłudzających kody BLIK

  Ostrzegamy przed oszustwem z wykorzystaniem płatności BLIK. Na początku tygodnia, 3 mieszkańców Nysy powiadomiło nas o kradzieży pieniędzy z ich kont bankowych. Okazało się, że przestępstwo popełniono za pomocą wyłudzonych kodów płatności mobilnej. Oszuści podszywali się pod znajomych na portalu społecznościowym i zwracali się z pilną prośbą o pożyczkę. Dlatego zachowujmy ostrożność i weryfikujmy dokładnie informacje, które otrzymujemy za pomocą portali społecznościowych.

 6. Metodą na "wnuczka" wyłudzili 50 000 złotych - apelujemy o czujność

  Oszuści działający metodą na „wnuczka" wciąż nie dają o sobie zapomnieć. 85-letnia mieszkanka gminy Nysa straciła 50 000 złotych. Po raz kolejny przypominamy, że jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podaje się za osobę z naszej rodziny i prosi o pieniądze, zakończmy rozmowę i potwierdźmy to. Rozmawiajmy z naszymi krewnymi, a w szczególnie z tymi starszymi i poinformujmy ich jak działają oszuści.

 7. Policjant po służbie zatrzymał podejrzanego o szereg włamań

  Asp. Jarosław Białochławek na co dzień pełni służbę jako przewodnik psa w nyskiej komendzie. Dodatkowo w czasie wolnym od służby pracuje w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Bycie policjantem i ratownikiem traktuje jako ważne zobowiązanie. Podczas nocnego dyżuru w stanicy WOPR zauważył podejrzaną sytuację. Wiedział z policyjnej odprawy o ostatnich włamaniach. Dlatego postanowił działać. Okazało się, że zatrzymał mężczyznę podejrzanego o liczne przestępstwa.

 8. Przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h - stracili prawo jazdy

  Kolejni kierowcy zatrzymani przez nyską drogówkę, stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Tym razem 21-latek, pędząc swoimi volkswagenami przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. To jeden z dwóch kierowców, którzy tego dnia stracili uprawnienia, za zbyt „ciężką nogę”. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, że poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy siebie i innych na duże niebezpieczeństwo.

Polecane strony

znakowanie rowerów
Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie