KPP Nysa

Ważne informacje - 4 artykułów

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Ślubowanie nowych policjantów

  W nyskiej komendzie, 2 nowych policjantów złożyło dziś ślubowanie. Komendant Powiatowy Policji w Nysie mł. insp. Edward Flaga, przywitał nowych funkcjonariuszy, życząc im satysfakcji z pełnionej służby i sukcesów zawodowych. Teraz młodzi adepci odbędą szkolenie podstawowe, po czym wrócą do naszej jednostki. Przypominamy, że dobór do policji wciąż trwa, a dokumenty można składać we wszystkich komendach, 7 dni w tygodniu.

 2. Wyjaśniamy okoliczności śmiertelnego wypadku

  Nyscy policjanci pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Korfantów - Niesiebędowice. Tam 25-letni kierowca mitsubishi, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

 3. Uwaga na fałszywych pracowników gazowni

  Okres świąteczny to czas, gdy oszuści i złodzieje stają się szczególnie aktywni. Najczęściej pukają do naszych drzwi przedstawiając się za pracownika administracji, spółdzielni mieszkaniowej czy gazowni. Ofiarą takiego oszustwa padła mieszkanka Nysy, która straciła ponad 2 tysiące złotych i wartościowe zegarki. Apelujemy o wzmożoną czujność!

 4. Pomóżmy osobom narażonym na wychłodzenie

  Przed nami coraz chłodniejsze dni, dlatego w trosce o zdrowie osób bezdomnych nyscy policjanci sprawdzają miejsca ich pobytu. Informują o możliwości spędzenia zbliżającej się zimy w schronisku oraz instytucjach, gdzie mogą otrzymać ciepłą odzież i posiłek. Ty też możesz pomóc – nie bądź obojętny. Telefon wykonany pod numer alarmowy 112, może uratować komuś życie.

 5. Na wieczną służbę odszedł nasz kolega podkomisarz Mariusz Ryszka

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że po ciężkiej chorobie zmarł nasz Kolega i Przyjaciel podkomisarz Mariusz Ryszka - Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Paczkowie. Miał 48 lat. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu oraz policjantów i pracowników opolskiej Policji składamy rodzinie oraz bliskim wyrazy żalu i współczucia.

 6. Obchody Święta Policji w Nysie

  Uroczystą mszą świętą w intencji policjantów nyscy funkcjonariusze rozpoczęli obchody 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Następnie w nyskim Muzeum odbyła się uroczysta zbiórka. W tym roku 82 policjantów otrzymało mianowania na kolejne stopnie policyjne. Komendant Wojewódzkiego Policji w Opolu  nadinsp. Jarosław Kaleta wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Nysie mł. insp. Edwardem Flagą podziękowali policjantom za dobrą pracę oraz wręczyli im akty mianowania na kolejne stopnie.

 7. Zostań policjantem w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie

  Każdy młody człowiek, dokonując wyboru swojej drogi zawodowej, powinien przekonać się o tym, jak pasjonująca może być służba w Policji. Będąc policjantem możesz połączyć swoje pasje i zainteresowania z satysfakcją niesienia pomocy innym. Pierwszy krok to złożenie dokumentów w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie. Czekamy na Ciebie od poniedziałku do piątku w Zespole ds. Kadr i Szkolenia, w godzinach 7:30 – 15:00. Natomiast tych, którym bardziej odpowiadają popołudniowe godziny i weekendy, zapraszamy do dyżurnego jednostki.

 8. Trzech nowych komendantów w nyskich komisariatach

  W Komendzie Powiatowej Policji w Nysie w uroczystej atmosferze przywitano 3 nowych komendantów. Teraz funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Otmuchowie pełni podinsp. Zbigniew Hazik. Komendantem Komisariatu Policji w Paczkowie został kom. Krzysztof Czuba, natomiast na stanowisko Komendanta Komisariatu w Korfantowie powołano asp. sztab. Dariusza Kwaczka. Nowym Komendantom, osobiście pogratulował Komendant Powiatowy Policji w Nysie mł. insp. Edward Flaga. Do serdecznych życzeń i gratulacji dołączyła się obecna na uroczystości kadra kierownicza.

Polecane strony