KPP Nysa

Aktualności

Statystyka dnia

24.02.2017
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. „V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin” z policjantami

  Opolscy policjanci byli w Nysie na „V Ogólnopolskim Zjeździe Dużych Rodzin”. Mundurowi zaprezentowali między innymi pokazy wyszkolenia psów służbowych, tor do doskonalenia technik jazdy oraz stanowisko daktyloskopii. Uśmiechy na twarzach najmłodszych wywoływał „Policuś” – nasza maskotka.

 2. Finałowa Gala II Edycji projektu Przedszkolak Ratuje

  07 czerwca w Auli PWSZ odbyła się finałowa gala II edycji projektu Przedszkolak Ratuje wraz z pokazem nabytych umiejętności przez dzieci. W akcji uczestniczyło około 1600 dzieci z 50 przedszkoli powiatu nyskiego. Podczas warsztatów Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie wraz ze studentami z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej kierunek Ratownictwo Medyczne oraz pracownikami Biblioteki Pedagogicznej z Nysy, funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Nysie oraz przedstawicielami CKUiZ w Nysie, pokazywali najmłodszym jak udzielać pierwszej pomocy, a także jak zachować się w sytuacji kryzysowej. Gościem honorowym był Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który objął patronatem honorowym Akcje „Przedszkolak Ratuje”.

 3. Ślubowali na sztandar

  30 nowych funkcjonariuszy, w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jarosława Kalety, złożyło dziś ślubowanie na sztandar. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Po ukończeniu szkolenia podstawowego, młodzi policjanci trafią do jednostek na terenie całego województwa.

 4. Policyjni wodniacy rozpoczęli sezon

  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu - nadkom. Jacek Kozłowski uczestniczył w otwarciu sezonu wodnego. Uroczystość odbyła się na jeziorze nyskim. W inauguracji uczestniczyli czescy i opolscy policjanci, ratownicy wodni, strażnicy rybaccy oraz przedstawiciele władz samorządowych.

 5. Dodatkowe patrole w gminie Otmuchów

  Komendant Powiatowy Policji w Nysie kom. Piotr Smoleń podpisał porozumienie z Burmistrzem Otmuchowa - Janem Woźniakiem . Władze Gminy na służby ponadnormatywne przekazały 10 000 złotych. Policjanci, podczas dodatkowych patroli, będą pełnić służbę w miejscach najbardziej zagrożonych.

 6. Szczęśliwy finał poszukiwań

  Skuteczne i szybkie poszukiwania zaginionej 83-latki z Nysy. Kobieta została odnaleziona przez policjantów już po 3 godzinach od zgłoszenia – na polej drodze za miastem. W poszukiwaniach brało udział blisko 40 funkcjonariuszy.

 7. "V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin"

  Przewodnicy z psami, miasteczko ruchu drogowego czy symulatory zderzeń – to tylko niektóre z wielu atrakcji przygotowanych przez opolskich policjantów na „V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin”. Impreza odbywa się w dniach 16 – 18 czerwca w Nysie. Nasze pokazy zaplanowane są na sobotę. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 8. Znakowanie rowerów!

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Nysie i jednostek podległych.

Polecane strony

znakowanie rowerów