KPP Nysa

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. O bezpieczeństwie nad wodą z półkolonistami

  W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci sezonowego ogniwa służby wodnej z nyskiej komendy wraz z ratownikami WOPR Nysa przeprowadzili prelekcje na temat bezpiecznych zachowań podczas wakacji. W spotkaniu zorganizowanym na plaży Jeziora Nyskiego uczestniczyły między innymi półkolonie z Kępnicy, Hajduk Nyskich oraz Kopernik. Oprócz pogadanki na temat bezpieczeństwa, nie zabrakło też przyjemności.

 2. Zmiana organizacji ruchu podczas Festiwalu Ognia i Wody

  Kolejny Festiwal Ognia i Wody na jeziorze nyskim już w najbliższą sobotę. Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem kierowców oraz osób biorących udział w imprezie. Działania funkcjonariuszy skoncentrowane będą na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku w rejonie jeziora na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci podejmą wszelkie możliwe działania, aby pomóc wszystkim bezpiecznie dotrzeć i wrócić z festiwalu.

 3. Policjanci ślubowali na sztandar

  39 nowych policjantów, w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jarosława Kalety, złożyło dziś ślubowanie na sztandar. Na uroczystości, która odbyła się w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu obecni byli przedstawiciele Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej. Po ukończeniu szkolenia podstawowego, młodzi policjanci trafią do jednostek na terenie całego województwa.

 4. Uczciliśmy pamięć ofiar ludobójstwa

  Podinsp. Dariusz Dregan - p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Nysie uczestniczył w obchodach „Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa”. Uroczystość odbyła się 11 lipca przed tablicą upamiętniającą ofiary ludobójstwa i mordów dokonanych w latach 1939-1947. Posłowie, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, związków kombatanckich oraz młodzież szkolna złożyli tam kwiaty. W uroczystościach uczestniczył również  poczet sztandarowy nyskiej komendy.

 5. Zatopiona łódź na jeziorze nyskim

  Policjanci Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej wraz z ratownikami na jeziorze nyskim odnaleźli zatopioną łódź motorową. Do jej utonięcia doszło przy pomoście stanicy WOPR. Funkcjonariusze wspólnie ze strażakami wyciągnęli ją na brzeg i przekazali właścicielowi.

 6. Policjanci zabezpieczali Festiwal Ognia i Wody

  Policjanci zabezpieczali imprezę pn. „Festiwal Ognia i Wody” organizowaną przez Urząd Nyski oraz Agencję Rozwoju Nysy. Funkcjonariusze z Nysy, Opola i sąsiednich powiatów dbali o bezpieczeństwo osób przybyłych na to święto. Policjanci szacują, że w tym roku w imprezie uczestniczyło około 30 tys. osób.

 7. Podsumowanie akcji " Trzeźwy poranek" w Otmuchowie

  Badanie stanu trzeźwości, kontrola dokumentów i stanu technicznego pojazdów - to działania nyskich policjantów na drogach gminy Otmuchów. Łącznie w ramach akcji "Trzeźwy poranek" funkcjonariusze skontrolowali ponad 500 kierowców. 2 kierujących zdecydowało się na jazdę po użyciu alkoholu.

 8. Dodatkowe patrole w Skoroszycach

  Gmina Skoroszyce przeznaczyła 1 000 złotych na dodatkowe patrole policji. Porozumienie w tej sprawie podpisał p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Nysie podinsp. Dariusz Dregan oraz Wójt Gminy Skoroszyce Barbara Dybczak. Policjanci podczas dodatkowych patroli, będą pełnić służbę w miejscach najbardziej zagrożonych.

Polecane strony

znakowanie rowerów
Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie