KPP Nysa

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Rozmawialiśmy z seniorami o ich bezpieczeństwie

  Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nysie nadkom. Janusz Mormul wraz z kierowniczką działu Usług Opiekuńczych i Domów Pomocy Społecznej OPS w Nysie Panią Bożeną Szlempo rozpoczęli konferencje skierowaną do osób starszych pn. „Świadomy i bezpieczny Senior”, zorganizowaną przez Specjalistę do Spraw Profilaktyki Społecznej KPP w Nysie nadkom. Małgorzatę Jeżewską.

 2. Mali ratownicy z powiatu nyskiego

  Akcja „Przedszkolak ratuje” zagościła już na dobre w przedszkolach powiatu nyskiego. Maluchy z głuchołaskiej i skoroszyckiej gminy znają już numery alarmowe i wiedzą jak wezwać pomoc. Sztuka ratowania ludzkiego życia nie jest wcale prosta, dlatego warto ją przekazywać już najmłodszym.

 3. Uczniowie ze szkół podstawowych z wizytą w nyskiej komendzie

  Nyską komendę odwiedzili uczniowie z Szkoły Podstawowej w Nysie i Niwnicy. Podczas spotkania funkcjonariusze zapoznali najmłodszych ze specyfiką pracy policjantów. Największą radość wśród zwiedzających wywoła możliwość zabawienia się w techników kryminalistyki i zabezpieczenie własnych linii papilarnych.

 4. Zatrzymany za szereg podpaleń

  Kryminalni z Komisariatu Policji w Głuchołazach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o 23 podpalenia. W wyniku pożarów spłonęło ponad 40 pojemników do segregacji śmieci, wiaty śmietnikowe oraz samochód osobowy. Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali na ponad 56 000 złotych. 47-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

 5. Przed nami II Bieg Przyjaźni - XVII Bieg Służb Mundurowych

  14 września w Głuchołazach odbędzie się II Bieg Przyjaźni - XVII Bieg Służb Mundurowych. Honorowy patronat nad biegiem objął Komendant Główny Policji, Marszałek Województwa Opolskiego oraz Starostwo Powiatowe w Nysie. Bieg propaguje zdrowy styl życia, jest to jedyna taka impreza w Polsce.

 6. Znakowanie rowerów w styczniu

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Nysie i jednostek podległych.

 7. Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego grzybiarza

  Ponad 4 godziny trwały poszukiwania zaginionego 74-latka. Mężczyzna wybrał się do pobliskiego lasu na grzyby. Zaginionego szukało ponad 100 policjantów, strażacy i ratownicy. W poszukiwaniach wykorzystano kamery termowizyjne oraz specjalnie szkolone psy. Na szczęście odnalazł się cały i zdrowy.

 8. XVII Bieg Służb Mundurowych zakończony

  Blisko 150 zawodników, w tym 11 policjantów uczestniczyło w Biegu Przyjaźni i Biegu Służb Mundurowych w Głuchołazach pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji. Wśród sportowców oprócz policjantów byli także przedstawiciele Wojska, Straży Granicznej, Służby Więziennej i Straży Pożarnej. Bieg wygrał reprezentant Wojska Polskiego – Szymon Dorożyński z Opola. Najszybszym wśród policjantów okazał się Krzysztof Rejman z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach, zaś najlepszą policjantką garnizonu opolskiego okazała się Katarzyna Żegleń z Policji w Prudniku.

Polecane strony

znakowanie rowerów
Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie